Sposoby na szybką sprzedaż nieruchomości

Comment

O nauce

Rynek nieruchomości pęka w szwach od ogłoszeń, jednak wciąż nie jest w pełni nasycony i praktycznie każdy lokal, dom, czy mieszkanie, wystawiony na sprzedaż za rozsądną cenę prędzej, czy później znajdzie kupca. Każdy sprzedający chce zbyć nieruchomość, jak najszybciej, aby nie generować dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem i nie utracić potencjalnego dochodu wynikającego ze sprzedaży. Zastanawiacie się dlaczego niektóre mieszkania znajdują kupca praktycznie od razu, a inne ogłoszenia wiszą miesiącami na portalach internetowych? Co zrobić, aby szybko zbyć nieruchomość? Przedstawiam kilka prostych sposobów, na to, jak zwiększyć zainteresowanie i szybko sprzedać nieruchomość.

Cena

Pierwszą zasadniczą rzeczą decydującą o szybkiej transakcji jest oczywiście cena. Mocno zaniżona wartość mieszkania spowoduje znalezienie kupca w ekspresowym tempie, jednak rzecz jasna chodzi  to, by otrzymać jak największą kwotę. Formułowanie ceny na podstawie obserwacji stawek za podobne lokale w okolicy jest najczęściej wybieraną metodą. Trzeba jednak pamiętać o tym, że lokal lokalowi nierówny. Podstawowym błędem popełnianym przez sprzedających jest przecenianie wartości swojej nieruchomości, zwłaszcza, jeśli spędzili w tym mieszkaniu sporą część swojego życia. Jeśli podejdziecie do tematu ceny rozsądnie i obiektywnie, to na pewno uda się dobrać taką, aby nie odstraszała potencjalnych nabywców.

Treść ogłoszenia

Przed sformułowaniem treści ogłoszenia warto zastanowić się nad tym, kto mógłby być zainteresowany danym lokalem. Dobrze jest w tytule ogłoszenia zamieścić wzmiankę o tym, dla kogo mieszkanie byłoby idealne np. „przytulne mieszkanie dla rodziny z dziećmi”, czy „nowoczesna kawalerka dla singla”. Szczegółowa treść ogłoszenia powinna być przede wszystkim zgodna ze stanem faktycznym. Warto wymienić kilka kluczowych zalet, jak np. „w bliskiej odległości od komunikacji miejskiej”, czy „możliwość parkowania na zamkniętym terenie”.

Zdjęcia

Bardzo istotnym elementem w procesie sprzedaży jest prezentacja. Zdjęcia muszą przykuwać uwagę, aby wyróżnić ogłoszenie na tle wielu innych. Coraz popularniejszym procederem staje się zatrudnianie do tego celu profesjonalnego fotografa. Szczególnie w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, czy Poznań fotografia architektury i wnętrz zyskuje zwolenników. Atrakcyjne zdjęcia są w stanie spowodować chęć zamieszkania w oferowanym do sprzedaży domu na podstawie samych tylko zdjęć. Jeśli zdecydujecie się zrobić zdjęcia samodzielnie, to pamiętajcie, by w kadrze nie pojawił się włączony telewizor, suszące się pranie, czy inne elementy psujące wystrój.

Sprzedaż nieruchomości zależy od ceny, dobrej prezentacji, ale i sytuacji na rynku nieruchomości. Jeśli mimo wszelkich starań mieszkanie nie sprzedaje się tak szybko, jak sobie tego życzycie, warto rozważyć powierzenie oferty w ręce profesjonalnego pośrednika, który użyje wszelkich narzędzi, aby zbyć nieruchomość skutecznie.11705392445_89448dafcc_h

8747441110_676a9f27dc_z

2227789195_53679f8e1a_o

Źródło zdjęć: www.foter.com

 

Dodaj komentarz