3 pomysły na domowe środki czyszczące

Comment

O przemyśle i technologiach

Sprzątanie w domu nie musi być pełne oparów chemicznych środków, aby wyczyścić wiele rzeczy możemy użyć domowych specyfików, które były wykorzystywane przez nasze babcie od lat. Zazwyczaj możemy znaleźć je w każdej kuchni.

Domowe środki czyszczące

Dzięki, zastosowaniu domowych specyfików mamy wiele korzyści. Przede wszystkim chronimy środowisko przed mniejszą ilością odpadów, butelek po chemikaliach i zanieczyszczaniu wody. Dodatkowo nie musimy wdychać nieprzyjemnych oparów środków do czyszczenia mebli, łazienki czy kuchni. Również nasz budżet może poczuć znaczną różnicę, ponieważ kupując sodę oczyszczoną, ocet czy kwasek cytrynowy zapłacimy o wiele mniej, niż za środki czyszczące.

Soda oczyszczona

Możemy ją wykorzystać do czyszczenia łazienki – kabiny prysznicowej, umywalki, półek. Zmieszana z odrobiną wody tworzy papkę, która potrafi skutecznie usunąć bakterie, pleśń i brud.

domowe środki czyszczące

Ocet

Idealny do czyszczenia powierzchni szklanych, nie zostawia smug, sprawia, że lustro lub szklane blaty będą się błyszczeć i pięknie odbijać światło. Bardzo dobrze sprawdzi się również zmieszany z sodą oczyszczoną do usuwania trudnych zabrudzeń lub czyszczenia sedesu, mycia lodówki, czy czyszczenia zatłuszczonej kuchenki.

domowe środki czyszczące

Kwasek cytrynowy

Można nim usuwać nalot z kamienia na słuchawce prysznicowej, kranie czy kabinie prysznicowej. Zmieszany z odrobiną wody i nałożony na różne powierzchnie rozpuszcza kamień i pomaga go usunąć.

domowe środki czyszczące

Dodaj komentarz