Slow life – co to takiego?

Comment

O rynku pracy

Pędzące życie, obowiązki, praca, dom i ani chwili dla siebie? Czy tak musi być zawsze? Może czas na zamianę, czas na coś nowego? Slow life – wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnych kobiet i mężczyzn, to styl życia, który gloryfikuję chwilę, skupienie na teraźniejszości oraz czerpanie przyjemności z prostych rzeczy.

Slow life – po co i dla kogo?

W istocie, aby żyć slow life, nie trzeba żyć wolno i ślamazarnie, za to w swoim tempie. Tak, aby cieszyć się codziennością, mieć równowagę między życiem zawodowym, a prywatnym, robić to co się lubi, a nie tylko musi.

slow life

Razem ze slow life idzie minimalizm i pochwała prostoty, mniej rzeczy, mniej obowiązków, więcej czasu i więcej skupienia na przeżywanych chwilach, to wyznaczniki, do których powracają współcześni ludzie, zbyt mocno przytłoczeni konsumpcyjnym stylem życia, komercją i korporacyjnymi zasadami.

Poszukiwanie harmonii w życiu jest dla wszystkich, a szczególnie tych, którzy są już zmęczeni braniem zbyt dużej ilości obowiązków na siebie, pędem do rzeczy, których nie potrzebują i stresem jaki wyzwala w nich życie.

Pełniejsze życie

Slow life to spokojniejsze jedzenie, celebracja posiłków i chwil z bliskimi, z samym sobą. To zastanowienie się jak spędzamy czas, jak odnosimy się do siebie i innych. Wolniejsze życie to zamyślenie się i refleksja nad tym, co ważne, na odszukaniu w życiu priorytetów. Aby wprowadzić do swojego życia więcej równowagi nie trzeba wiele, najważniejsza jest decyzja, że chcemy coś zmienić, że chcemy żyć inaczej. Później liczy się uważność, czyli zwracanie uwagi na to jak żyjemy, jak się zachowujemy i wprowadzenie stopniowych małych zmian w różnych sferach życia.

Zapisz

Dodaj komentarz