Skorzystaj z doręczenia korespondencji sądowej przez komornika!

Comment

O rynku pracy

Korespondencja sądowa może być obecnie dostarczana nie tylko przez pocztę, ale również może zająć się tym kancelarii komornicza. W jakich sytuacjach doręczenie korespondencji z sądu przez komornika jest wskazane? Jak skorzystać z takiej procedury?

Jak dostarczana jest korespondencja sądowa?

Przekazanie korespondencji sądowej jest jednym z etapów każdej sprawy sądowej. Przekazywana jest ona wtedy do stron, których dotyczy, a tym samym umożliwia ona rozpoczęcie sprawy.

Korespondencja sądowa jest przekazywana standardowo za pośrednictwem poczty. Wówczas listonosz podejmuje dwie próby doręczenia korespondencji do adresata. Jeżeli nie odbierze on podwójnie awizowanego listu z sądu, wtedy uznaje się, że korespondencja jest doręczona.

Jednak taka fikcja doręczenia korespondencji może skomplikować wiele spraw. Właśnie dlatego zmieniono prawo, aby umożliwić doręczanie korespondencji przez komornika.

Na czym polega komornicze doręczenie korespondencji?

Doręczenie korespondencji przez komornika polega na przekazaniu pism sądowych przez komornika do adresata. Wówczas doręczenie to odbywa się osobiście przez komornika, który dostarcza je pod wskazany adres albo może ustalić adres przebywania adresata. Wtedy, gdy nie zastanie go na miejscu, również sporządza odpowiednią notatkę.

Najczęściej doręczenie komornicze jest zlecane przez sąd w sytuacji, w której nie udało się doręczyć korespondencji przez pocztę. Wtedy sąd przekazuje powodowi odpowiednie pismo, na podstawie którego może on zlecić doręczenie pisma u komornika.

Gdy konieczne jest doręczenie korespondencji komornik – https://www.gliwicekomornik.pl/dokumenty/ przekazuje je na zlecenie klienta, dlatego konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku w kancelarii komorniczej. Wnioski tego typu można znaleźć już teraz na stronach internetowych kancelarii komorniczych i w innych serwisach online.

Następnie, gdy komornik doręczył korespondencję lub też wtedy, gdy mu się to nie udało, przekazuje klientowi odpowiednie pismo. Ten musi przekazać je do sądu, co umożliwia dalsze prowadzenie sprawy.

Jaka kancelaria może zaoferować doręczenie korespondencji?

Aktualnie usługa polegająca na sądowym doręczeniu korespondencji jest oferowana przez wszystkie kancelarie komornicze w Polsce.

Więcej informacji dotyczących usługi polegającej na komorniczym doręczeniu korespondencji do pozwanego można znaleźć na stronach internetowych należących do kancelarii komorniczych. Tam dostępne są również dokładne opisy procedury oraz wnioski pozwalające na złożenie zlecenia doręczenia pism sądowych w kancelarii.

Dodaj komentarz