Czym są wskaźniki przecieków i kiedy warto z nich korzystać?

Comment

O przemyśle i technologiach

Profesjonalne wskaźniki używane w wykrywaniu przecieków pozwalają na szybkie i dokładne wskazanie miejsc, w których doszło do usterek. Dzisiaj oferowane są one w wielu wariantach do wyboru i mają bardzo szerokie zastosowanie. Co warto wiedzieć na temat wskaźników przecieków?

Wskaźnik przecieków – co to jest?

Urządzenia określane jako wskaźniki przecieków – https://www.garenpost.com.pl/wskazniki-przeciekow-asf-thomas.html przeznaczone są do wykrywania przecieków. Dzięki nim można między innymi określić obecność wody albo gazów w rurociągach, które powinny być szczelne.

Działanie wskaźników przecieków polega na wykorzystaniu spadków napięcia w przypadku wykrycia przecieków przez urządzenie. Wyposażone jest ono drut przewodzący prąd, który owijany jest dookoła rdzenia dielektrycznego. Jeżeli pojawia się przeciek, wtedy dochodzi do spadku napięcia, co wskazuje na pojawienie się nieszczelności w rurociągu.

Kiedy stosowane są wskaźniki przecieków?

Wskaźniki przecieków mają bardzo szerokie zastosowanie i są one używane w różnych obszarach przemysłu i w gospodarce komunalnej.

Są one używane między innymi w składach przemysłowych, gdy konieczne jest określenie przyczyny usterki związanej z nieprawidłowym działaniem rurociągów. Wtedy pozwalają na sprawne wskazanie miejsca przecieków, a tym samym przyspieszają przeprowadzenie naprawy usterki i powrót zakładu do normalnej pracy.

Również wskaźniki przecieków stosowane są przez firmy, które zajmują się wykrywaniem nieszczelności w instalacjach publicznych. Wówczas również mogą one szybko i sprawnie określić miejsce pojawienia się problemu ze szczelnością instalacji.

Dlaczego warto korzystać ze wskaźników przecieków?

Stosowanie urządzeń jak wskaźniki przecieków jest związane z wieloma korzyściami, dlatego dzisiaj są one stosowane powszechnie wtedy, gdy konieczna jest lokalizacja przecieku oraz przeprowadzenie naprawy.

Wśród najważniejszych korzyści dotyczących używania wskaźników przecieków znajdują się:

  • szybkość w lokalizacji miejsca przecieku, co przekłada się na szybkość naprawy

  • brak konieczności uszkadzania rurociągu w innym miejscu niż w tym, w którym doszło do przecieku

  • ograniczenie kosztów związanych z naprawą uszkodzonych rurociągów

Wskaźniki przecieków – jak wykonać lokalizację usterki?

Aktualnie wskaźniki przecieków są powszechnie stosowane przez wiele firm, które zajmują się prowadzeniem napraw rurociągów różnych typów. Aby skorzystać z ich usług, warto sprawdzić ich oferty online.

Sprzedażą wskaźników przecieków zajmuje się obecnie również wiele firm, które mogą zaprezentować klientom szeroką gamę markowych urządzeń.

Dodaj komentarz