Technik usług kosmetycznych – rozpocznij naukę i zdobądź wykształcenie!

Comment

Lifestyle

Chcesz związać swoją karierę z kosmetykami? Interesuje Cię dbanie o urodę? W takim przypadku pomyśl o skorzystaniu z oferty szkół policealnych i zapisać się na zajęcia w kierunku technik usług kosmetycznych!

Czym zajmuje się technik usług kosmetycznych?

Osoba posiadająca tytuł technika usług kosmetycznych ma wiedzę oraz umiejętności niezbędne do prowadzenia wielu działań w zakresie dbania o urodę.

Tytuł ten można zdobyć między innymi podczas nauki w szkole policealnej. Zajęcia skierowane są wtedy do osób, które ukończyły szkołę średnią – nie wymaga się jednak zaliczonej matury.

Wiedza i umiejętności, jakie może zdobyć podczas nauki technik usług kosmetycznych, pozwalają mu na prowadzenie różnych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy, ciała, dłoni i stóp.

Technik usług kosmetycznych może pracować w wielu firmach działających w branży beauty, między innymi w salonach kosmetycznych, salonach spa i wellness, w sklepach kosmetycznych, u producentów kosmetyków, a to jedynie kilka przykładowych miejsc zatrudnienia.

Czego można dowiedzieć się w trakcie nauki?

Podczas nauki można uzyskać szeroką gamę informacji i kwalifikacje potrzebne do prowadzenia wielu różnych zabiegów kosmetycznych. W programie nauczania znajdują się między innymi:

  • Kosmetyka,

  • Podstawy anatomii i dermatologii,

  • Prowadzenie zabiegów,

  • Działalność gospodarcza,

  • Język obcy w kosmetyce.

Ważnym elementem nauki są również praktyki zawodowe, które odbywają się w szkole i we współpracujących z nią zakładach kosmetycznych. Wtedy uczniowie mogą zdobyć niezbędne przygotowanie do wykonywania wielu zabiegów.

Wybierz naukę w kierunku technik usług kosmetycznych Kraków – dokładne informacje o ofercie szkół policealnych w Krakowie można znaleźć w internecie.

Jak zapisać się na zajęcia w kierunku technik usług kosmetycznych?

Zapisanie się na zajęcia w tym właśnie kierunku nie jest skomplikowane. Nie ma egzaminów wstępnych i najczęściej szkoły policealne nie pobierają również wpisowego. Nauka także jest darmowa, przy czym konieczne może być utrzymanie minimum 50% frekwencji.

Aby zapisać się na zajęcia w kierunku technik usług kosmetycznych, konieczne jest przekazanie wymaganych dokumentów. Zaliczają się do nich:

  • Świadectwo potwierdzające ukończenie szkoły średniej,

  • Zdjęcie przeznaczone do wyrobienia legitymacji,

  • Dowód osobisty – należy go okazać,

  • Zaświadczenie wystawiane przez lekarza medycyny pracy, które potwierdza brak przeciwwskazań do kształcenia w tym kierunku.

Aktualne informacje dotyczące rekrutacji w szkołach policealnych można znaleźć w internecie.

Dodaj komentarz