Odstawienie alkoholu – jak poprawi się Twoje zdrowie?

Comment

Libtech O nauce
Alkohol

Alkohol źle wpływa na zdrowie, fizyczne, psychiczne, negatywnie oddziałuje na życie rodzinne, a jego spożywanie w nadmiarze może prowadzić do znacznie poważniejszych konsekwencji. Nie zamierzam moralizować, ale zachęcić Was do eksperymentu:)

Działa szybko, skutki męczą dłużej

Picie alkoholu skutki.

Źródło: diena.lt.

Alkohol w niewielkich ilościach działa na organizm relaksująco oraz dobroczynnie. Lampka wina czy małe piwo od czasu do czasu nie zaszkodzą. Jednak spożywanie go większej ilości, to nieodwracalne zmiany w organizmie, a odstawienie alkoholu staje się coraz trudniejsze. Alkohol oddziałuje na różne organy człowieka. Najbardziej cierpi wątroba, trzustka, serce, mózg. Narusza prawidłowe działanie układu pokarmowego, krążenia, nerwowego, a także oddechowego. Może prowadzić do wielu nieodwracalnych zmian. Jeśli masz problemy z sercem, nadciśnieniem, jelito drażliwe, nerwicę czy męczą Cię inne schorzenia bądź dolegliwości, to alkohol może tylko pogłębić problem.

Odstawienie alkoholu- pozytywne skutki

Odstawienie alkoholu,

Źródło: bikiniluxe.com

Tak jak na początku pisałam nie zamierzam Was przekonywać, że odstawienie alkoholu, to same plusy. Bo wiem, że czasem jest to trudne. Proponuję Wam eksperyment. Brytyjscy uczeni udowodnili, że wystarczy odstawienie alkoholu na cztery tygodnie, czyli miesiąc, by odczuć dużą zmianę jeśli chodzi o zdrowie i samopoczucie! Masz problem z bezsennością? Czujesz się zmęczony i niewyspany? Odstawienie alkoholu poprawi jakość snu. Wśród badanych poprawił się stan wątroby. Istotne zmiany zaszły również w takich parametrach jak: poziom cholesterolu czy ciśnienie krwi. Odstawienie alkoholu miało wpływ na poprawę koncentracji i przede wszystkim, co zainteresuje z pewnością płeć piękną, na odchudzanie!

Spożycie alkoholu w Polsce jest duże. Jak pokazują badania, dla wielu osób zdrowy tryb życia nie oznacza rezygnacji z alkoholu. 

Źródło głównego obrazka: rotarysv.org.

Dodaj komentarz