Ogrzewanie gazowe – tanie i komfortowe

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Pokrętło

Wybór sposobu ogrzewania domu, to jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką musi podjąć inwestor. Z tym wiążą się późniejsze koszty i albo oszczędzimy albo będziemy słono płacić za ogrzewanie. Jednym z najtańszych, a zarazem wygodnych rozwiązań jest ogrzewanie gazowe domu.

Pokrętło

Źródło: http://www.alltagstipp.de

Wysoka sprawność kotłów

Kotły gazowe to nowoczesne urządzenia, które cechuje wysoka sprawność. Szczególnie należy wspomnieć o urządzeniach kondensacyjnych, które są bardziej wydajne od niekondensacyjnych. Z jednej porcji paliwa uzyskamy znacznie więcej ciepła, a co za tym idzie, niższy rachunek i większa oszczędność. Kotły kondensacyjne nie należą do tanich, ale wszystkie nowoczesne urządzenia, które służą do ogrzewania domu nie są tanie. Inwestycja zwraca się już po kilku latach, dlatego ogrzewanie gazowe jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań.

Małe i przyjazne otoczeniu

Nowoczesne kotły mają jeszcze inne zalety. Na uwagę zasługuje ich rozmiar, są małe i nie wymagają dużego pomieszczenia. Kotłownia, w której umieszczony jest kocioł gazowy może być zarazem piwnicą, bo piec nie wydziela brudzącego pyłu, jak to jest na przykład przy kotłach na drewno czy węgiel. Kocioł kondensacyjny o mocy nie przekraczające 30 kW, spokojnie można wstawić do łazienki, kuchni czy przedpokoju. Szczególnie dobre rozwiązania dla domów o małych powierzchniach, gdzie trudno jest wygospodarować jeszcze jedno pomieszczenie na kotłownię.

Ponadto, ogrzewanie gazowe jest wygodne w obsłudze, a raczej nie wymaga obsługi z naszej strony, oprócz uruchomienia instalacji i przeglądu kotła raz w roku.

Jeśli interesuje Cię ogrzewanie gazowe, więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz