Opinie o Alior Bank – czy to dobry wybór?

Comment

Libtech
alior bank opinie

Prawie 80% dorosłych Polaków korzysta z usług bankowych. Takie dane pochodzą co prawda sprzed prawie 4 lat (statystyka za 2016 rokiem), zatem można uznać, że te liczby są aktualnie jeszcze wyższe. A konkurencja na rynku tych usług stale rośnie – różne instytucje finansowe coraz intensywniej walczą o klienta. Decydują się na różne promocje czy też na akcje, które mają zachęcać kolejne osoby do zakładania kont lub korzystania z innych usług.
W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej Alior Bank. Jest to jeden z najpopularniejszych banków w naszym kraju, a charakterystyczny marketing i spójna komunikacja wizualna sprawiają, że nie sposób pomylić go z jakimkolwiek innym. Powstaje jednak pytanie – ile w tym reklamy? Czy rzeczywiście oferta Alior Bank wyróżnia się na tle innych propozycji tego rodzaju?

Nowości – klucz do sukcesu

Dawne hasło marketingowe tego banku (czyli “Alior Bank – wyższa kultura bankowości”) zostało lekko przerobione w ostatnim czasie i aktualnie brzmi – “Alior Bank – wyższa kultura. Bank nowości” Co ważne, to nie tylko przypadkowa gra słów. Wiele osób zapytanych o opinie o Alior Bank stwierdza, że wybiera jego ofertę ze względu na innowacyjność. Rzeczywiście – w czasach, gdy tradycyjna bankowość powoli odchodzi do lamusa, a głównymi instrumentami służącymi do operacji na koncie są urządzenia elektroniczne, nacisk na innowacje i nowoczesne technologie jest bardzo istotny.

Co takiego ma wśród swoich propozycji Alior Bank, że jest uznawany za nowatorski? Cóż, tych produktów jest naprawdę wiele. Warto wspomnieć choćby o specjalnej aplikacji, zaprojektowanej z myślą o inwestowaniu na giełdzie. Rozwiązanie zaprojektowane z myślą o smartfonach umożliwia łatwe i szybkie inwestycje – nie trzeba mieć już fizycznie komputera, bo wystarczy telefon.

Koniec z kolejkami

Alior Bank dba o czas swoich klientów. Zakładając tam konto, nie musimy już tracić czasu na kolejki w urzędach. Jako jeden z pierwszych w branży, Alior Bank wprowadził Profil Zaufany. Każdy, kto założy konto w tym banku otrzymuje bezpłatny dostęp do tego rodzaju usług. Dzięki temu, możemy załatwić wiele spraw administracyjnych bez konieczności wychodzenia z domu. To rozwiązanie, które pozwala składać pisma urzędowe i administracyjne przez Internet.
Nowości na każdym kroku

Jak możemy wyczytać na forum Alior Bank, firma nieustannie stawia na rozwój coraz to nowocześniejszych rozwiązań. Bardzo szeroko wykorzystywana jest choćby sztuczna inteligencja. Klient nie musi już oczekiwać na pomoc konsultanta – specjalnie zaprogramowane algorytmy pozwalają na uzyskanie informacji w bardzo krótkim czasie. System inteligentnie dopasowuje odpowiednie dane do zapytania klienta.

Zaufanie to klucz

Bankowość internetowa, na którą Alior Bank kładzie tak ogromny nacisk, to morze możliwości. A jednocześnie – ogromna liczba potencjalnych zagrożeń. Przeciętna osoba nie ma nawet świadomości tego, jakie narzędzia stosują oszuści. Zaawansowane technologie pozwalają bezinwazyjnie przejąć konto. Nie trzeba już nawet kraść karty! Wystarczy drobna nieostrożności ze strony użytkownika i bardzo łatwo możemy przekazać dane na temat swojego konta czy też karty bankomatowej.

Zagrożenia w bankowości internetowej niestety są już smutną codziennością. Można się jednak przed nimi chronić – trzeba tylko wiedzieć jak. Na szczęście,  jak można przeczytać na forum Alior Bank, osoby posiadające tam konto nie muszą już martwić się o to, że ich pieniądze staną się łupem oszustów. Bank dba o edukację swoich klientów. Na jego stronie internetowej przeczytać można choćby o tym, jakich sztuczek dopuszczają się nieuczciwe osoby, aby tylko przejąć dostęp do konta. Oto kilka sposobów:

 

  • Wysyłka fałszywych wiadomości w komunikatorach internetowych.
  • Wysyłka fałszywych SMS-ów z linkiem.
  • Telefoniczna informacja o konieczności podania danych do konta.

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Podszywają się już nie tylko pod sam bank, ale również operatorów płatności, portale aukcyjne, a nawet Urząd Skarbowy. Wiele osób nieświadomych tego rodzaju zagrożeń daje się oszukać i przekazują swoje dane tego rodzaju oszustom. Jednak w trosce o portfele klientów i ich stan konta, Alior Bank regularnie publikuje przydatne informacje – jak się przed tym chronić.

Bank odpowiedzialny

Opinie o Alior Bank są bardzo dobre, ale coraz więcej osób chce współpracować z firmami, które są po prostu społecznie odpowiedzialne. I również w tym aspekcie opisywana dziś instytucja ma się czym pochwalić.
Alior Bank wspiera młodych i zdolnych przedsiębiorców. Jeszcze w 2018 powstała specjalna komórka, która ma za zadanie wspierać start-upy, w szczególności te działające w obszarze bankowo-technologicznym. Bank pomaga nie tylko w rozwoju samej firmy, ale także wspiera wprowadzenie produktów na rynek.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Alior Bank działa bardzo szeroko na polu wsparcia zaangażowania społecznego czy też rozwoju lokalnych społeczności. Ot, choćby akcja z promowaniem czytelnictwa wśród chorych dzieci. Takich działań jest całe mnóstwo i tego rodzaju inicjatywy zdecydowanie zdobywają Alior Bank kolejnych zwolenników.

O banku

Sam Alior Bank powstał w roku 2008. Był wielokrotnie nagradzany za innowacyjność swojej oferty. Już rok po otwarciu otrzymał nagrodę tygodnika Forbes, jako najlepszy bank dla firm. Otrzymał także wyróżnienia, jako bank dla niepełnosprawnych czy emerytów. W ostatnim czasie Alior Bank otrzymał nagrody choćby za swoje konta walutowe, jak również bankowość internetową.
A więcej na ten temat przeczytać można w tym artykule: https://gazetawroclawska.pl/alior-bank-forum-wielowymiarowej-dzialalnosci/ar/c3-14437935.

 

Dodaj komentarz