Pianka memory – zdrowy sen to szczęście!

Comment

O nauce
pianka memory na łóżku

Odpowiedni dobór materaca to pierwszy krok do dobrego i zdrowego snu. Jeżeli wierzyć marketingowcom różnych marek, to na rynku dostępne są setki rozwiązań, które pozwalają na wyspanie się w sposób skuteczny. Jednak jednym z najbardziej efektywnych jest pianka memory. O jej skuteczności najlepiej niech świadczy fakt, że została ona zaprojektowana przez NASA. Na czym polega wyjątkowość tego rozwiązania? Opisujemy w tym artykule!

Pianka memory – jak to działa?

W dużym skrócie – chodzi tu przede wszystkim o to, że materiał jest w stanie “zapamiętać” kształt ciała osoby śpiącej. Ma to o tyle duże znaczenie, że ułatwia późniejsze dopasowanie materaca, poprawiając tym samym komfort snu. Pianka memory wykorzystywana jest przy tworzeniu różnego rodzaju poduszek czy materacy ortopedycznych.

To materiał, który jest wrażliwy na nacisk, nawet w warunkach sporych przeciążeń. Materiał jest w stanie powrócić do pierwotnego kształtu po tym, jak przeciążenia znikną.

Pianka z pamięcią kształtu w życiu

No dobrze, ale w jaki sposób takie rozwiązanie może poprawić jakość Twojego życia? Ostatecznie, nie latasz przecież w kosmos! I większość ludzi na Ziemi też tego nie robi. A mimo to, pościel z tym rozwiązaniem jest niezwykle popularna. Czy to tylko marketing?

No cóż, chyba nie. Bo przede wszystkim, pianka memory zapewnia perfekcyjny komfort snu. Doskonała elastyczność sprawia, że bez problemu dopasowuje się do kształtu ciała. Ponadto, zapewnia też wysoki komfort termiczny. Ma przewiewną strukturę, co ułatwia odprowadzanie wilgoci, a także regulację temperatury i utrzymanie jej na przyjemnym poziomie.

I jeszcze jedno. Materac wykonany w tej technologii zachowuje swoje parametry przez naprawdę długi czas. To technologia opracowana z myślą o lotach kosmicznych, więc w warunkach ziemskich wytrzyma naprawdę długi czas. A alergików i inne wrażliwe osoby na pewno ucieszy fakt, że jest dla nich w pełni bezpieczna.

pianka memory na łóżku

Dobry sen to podstawa

Ciężar ciała rozkłada się równomiernie. Materiał świetnie absorbuje wszystkie dystraktory, które mogłyby wpłynąć na jakość snu – w rodzaju wstrząsów czy też różnego typu wibracji. Dlatego, wszyscy którzy stosują piankę memory w swoim życiu podkreślają, że zapewnia ona niespotykaną nigdy wcześniej jakość snu.
A przecież dobry sen to podstawa. Szczególnie w dzisiejszych czasach, pełnych nerwów, zabiegania i różnego rodzaju bodźców, które znacznie utrudniają nam zasypianie. Warto postawić na rozwiązania, które pomogą nam poprawić jakość snu. To znacznie zdrowsze niż różnego typu środki farmakologiczne!

Jak powstała pianka memory?

Jak to często bywa, powstanie tego produktu było efektem zapotrzebowania sił specjalnych, w tym przypadku związane to było z lotami w kosmos. W latach 70. ubiegłego wieku, amerykańska NASA poszukiwała rozwiązania, które umożliwiłoby osobom wylatującym na orbitę komfortowy sen. Bo pamiętajmy, że tam gdzie nie ma atmosfery, nie jest wcale tak łatwo dopasować łóżko czy materac do kształtu ciała.

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego rozwiązania? Zajrzyj tutaj: https://kobieco.pl/materac-z-pianka-memory/

Dodaj komentarz