Pierwszy motocykl. Jaki?

Comment

O przemyśle i technologiach

W sezonie letnim, na polskich drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. Nic dziwnego, fani motocykli wyciągają swoje maszyny z garażów i ruszają na podbój dróg. Wiosna to także czas dla tych, którzy marzą o zrobieniu prawa jazdy na motocykl. Jeszcze przed rozpoczęciem kursu, przyszli motocykliści rozpoczynają poszukiwania odpowiedniej maszyny. Na jaki motocykl się zdecydować? Niezależnie od możliwości finansowych, eksperci radzą coś pewnego, o mniejszej mocy. Poniżej znajdziecie ciekawą i sprawdzoną propozycję w rozsądnej cenie.

Honda CB 500

To klasyczny motocykl, który ma mnóstwo zwolenników. Według motocyklistów to idealna maszyna na początek. Honda CB 500 swój debiut miała w 1993 roku, a ostatni nowy egzemplarz, pojawił się w 2003. Z początku, model był dostępny wyłącznie w Japonii gdzie odbywała się jego produkcja by po trzech latach przenieść się do Włoch. Pewna Honda CB 500 to dwucylindrowy silnik o pojemności 500 ccm czyli 57 KM (koni mechanicznych) i 48 Nm (nanometrów). Idealny motocykl na początek, ponieważ ma łagodne usposobienie co oznacza tyle, że nie należy się martwić o „wariackie” skoki mocy. To nie oznacza jednak, że Honda będzie statyczna i wolna. Do setki przyspiesza w zaledwie 4,8 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 190 km/h. W opinii profesjonalistów na pierwszy motocykl to zdecydowanie wystarczy.

Nadal bardzo popularna w Europie i nie tylko. Dostępna na wielu serwisach motoryzacyjnych w przystępnej cenie. Hondę CB 500 w dobrym stanie można kupić już za około 5 000 złotych.

Źródło zdjęć: jednoslad.pl

Dodaj komentarz