Pilarka spalinowa – jaką kupić?

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Piła

Wiosnę już mamy i kalendarzową, i słońce ładnie świeci. Ostatnio pisałam o kosiarkach, dziś interesuje mnie pilarka spalinowa. Przydaje się w każdym gospodarstwie domowym. Wydatek nie jest mały, dlatego dobrze trzeba przemyśleć wybór. 

Drewno.

Źródło: pl.pinterest.com.

Tania, droższa czy najdroższa?

Pilarkę spalinową można kupić już za kilkaset złotych, ale co się później z nią namęczymy to nasze. Proste modele, te do 500 zł polecane są do gospodarstw domowych, gdzie nie ma dużych wymagań, a pilarka spalinowa rzadko jest używana. Sprawdzi się przy małych drzewkach i niewielkich pracach ogrodowych. Przede wszystkim liczy się moc silnika. 1,5 KM pozwoli na pocięcie drewna do palenia w kominku i przycinania małych drzewek. Szybciej wykonasz tą pracę z pilarką o mocy 2,5 KM. Droższe piły łańcuchowe spalinowe (zobacz) są bardziej profesjonalne, nie tylko mają szerszy zakres zastosowania, ale więcej przydatnych funkcji. Droższa pilarka spalinowa przede wszystkim od tańszej różni się mocą silnika. Im bardziej profesjonalnego narzędzia potrzebujemy, tym bardziej liczy się moc silnika. 

 

Pilarka spalinowa znanego producenta?

Pilarka spalinowa.

Źródło: pl.pinterest.com.

Warto inwestować w pilarkę spalinową znanego producenta? Trochę rozejrzałam się w temacie i poleca sie głównie znane marki. Za nimi przemawia kilka argumentów. Przede wszystkim wyższa jakość-  to dłuższa żywotność. Po okresie gwarancyjnym pilarka spalinowa nie ląduje w płatnym serwisie. Poza tym części zamienne są łatwiej dostępne w porównaniu z częściami do tanich podróbek. W zasadzie przy tanich pilarkach, mało znanych producentów, gdy taka się zepsuje, trzeba myśleć o nowej. Wniosek jest taki, że lepiej dołożyć, niż po dwóch latach kupować kolejną.

Źródło głównego obrazka: alexjones.pl.

Dodaj komentarz