Poszukiwany badacz danych, kolejny dobrze płatny zawód z branży IT?

Comment

Libtech O rynku pracy
Informacje

Badacz danych, Big Data Scientist, to najbardziej poszukiwany pracownik dekady? Niektórzy wysnuwają tak śmiałe wnioski. Dziś słów kilka o tym kim jest tajemniczo brzmiący badacz danych, co wchodzi w zakres jego obowiązków oraz na jakie zarobki może liczyć.

Zarobki.

Źródło: wazne-sprawy.pl.

Branża IT najlepiej opłacana

Pracownicy IT należą do najlepiej opłacanych branż  na świecie. Specjaliści z IT to cenni pracownicy, których wciąż brakuje. W Polsce to również jedna z lepiej płatnych branż.

Badacz danych- kto to?

Big Data Scientist zajmuje się pozyskiwaniem, analizą, segmentacją oraz interpretacją informacji pozostawianych przez internautów. Co lubisz, gdzie kupujesz, co kupujesz, ile wydajesz? Wszystko po to, by skuteczniej odpowiadać na Twoje potrzeby. Z wielości informacji badacz danych wyłuskuje te najbarziej przydatne, które można wykorzystać w celu ułatwienia życia w sieci. Pozyskane informacje mają znaczenie nie tylko dla sklepów internetowych, ale również dla innych branż, między innymi dla ubezpieczeń. Z pewnością informacje będą cenne dla rozwoju wielu gałęzi gospodarki.

Kierunki studiów Big Data Scientist już w Polsce

Badacz danych.

Źródło: insidebigdata.com.

Zainteresowani analizą danych mogą studiować kierunki informatyczne, a następnie zapisać się na studia podyplomowe z obszaru analizy danych. Uczelnie organizują również seminaria dla zainteresowanych studentów.

Jakie zarobki?

Stanowisko Big Data Scientist w Polsce nie istnieje, więc zarobki nie są określone. Ocenia się, że polski badacz danych może zarabiać na poziomie programisty. W Ameryce początkujący zarabia do 75 tys dolarów rocznie, a pracownik z doświadczeniem nawet do 110 tys dolarów rocznie.

Źródło głównego obrazka: technadts.com.

Dodaj komentarz