Praca w telemarketingu, dla kogo?

Comment

Libtech O rynku pracy
Telemarketing

Z braku wyboru, niezdecydowanie załączasz CV w wiadomości do pracodawcy, oferującego pracę na słuchawce. Wcale nie masz przekonania, że dasz radę, a może jednak? Praca w telemarketingu bije rekordy popularności na portalach z ogłoszeniami pracy. Jednak nie każdy się do niej nadaje.

Klient nie czeka na ten telefon

Praca w telemarketingu

Źródło: http://www.prakse.lv/

Telefon od konsultanta dzwoni często nie w tym momencie co trzeba. Gdy obładowani torbami wracamy ze sklepu, gdy mamy stłuczkę, gdy szef nie jest zadowolony z naszej pracy itd. można by jeszcze długo wymieniać. Nic więc dziwnego, że gdy człowiek ma zły dzień i jeszcze zadzwoni konsultant, by 'wcisnąć’ mu super żelazko, to on najbardziej oberwie! Praca w telemarketingu wymaga spokojnego, zdystansowanego podejścia. Opanowanie i cierpliwość to cechy, które przydają się na słuchawce.

Praca w telemarketingu wymaga wiedzy

Brak pewności siebie, brak wiedzy produktowej, cichutki, drżący głosik i ciągłe napięcie- praca w telemarketingu nie jest dla Ciebie. To, co się liczy w pracy konsultanta telefonicznego, to pewność siebie! Wie co mówi, o czym mówi i nie da się zaskoczyć klientowi! Ileż to razy zdarzyło się, że dzwonił do mnie konsultant z ofertą kredytu, karty czy ubezpieczenia i wyklepał, miałam wrażenie, że czytał z kartki, jakąś formułkę. Gdy zaczęłam zadawać szczegółowe pytania zaczynało się yyyyy, cisza, yyyy… Często sam się rozłączał. Wiedza produktowa jest bardzo ważna! Umiejętność szybkiego uczenia i pewność siebie, to dwie kluczowe cechy, które powinien posiadać, każdy kogo praca w telemarketingu interesuje!

Słucham, analizuje, proponuje

Praca w telemarketingu

Źródło: http://www.sfgate.com/

Wcześniej wymienione cechy w zasadzie mają wpływ na umiejętność słuchania. W rozmowie telefonicznej jest to bardzo ważne. Szybka analiza potrzeb klienta i dostosowanie oferty do nich, to klucz do Twojego sukcesu w pracy na słuchawce.

Praca w telemarketingu wymaga określonych predyspozycji, w innym przypadku będzie koszmarem!

Źródło głównego obrazka: http://www.feinet.com.

Dodaj komentarz