Pralko-suszarka. Prawdy i mity

Comment

O przemyśle i technologiach

Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego! – Prawda, czy fałsz w przypadku pralko-suszarki? Czy urządzenie „dwa w jednym”, które pierze oraz suszy faktycznie jest przydatne? Dlaczego wciąż tak rzadko widziane jest w naszych domach? Z czego wynika brak przekonania?

Wygniecione ubrania

Prawdą jest, że mechaniczne suszenie odzieży sprawia, że ubrania są dość mocno wygniecione, zatem delikatnych sukienek i koszul lepiej nie suszyć mechanicznie, tylko rozwiesić z wodą na wieszaku. Z suszeniem bawełny, pościeli, ubranek dziecięcych nie ma najmniejszego problemu. Po wysuszeniu w pralko-suszarce ubrania są suche i pachnące.laundry-1026201_1920

Pobór prądu

Wiele osób uważa, że pralko-suszarka pobiera bardzo dużo prądu z uwagi na długotrwały cykl suszenia. Nie jest to prawdą, gdyż tak jak w przypadku innych urządzeń tego typu, pralko-suszarki posiadają klasę efektywności dla prania oraz suszenia oznaczonej literkami od A do G, przy czym urządzenie oznaczone literką A będzie zużywało najmniej energii.

Pojemność bębna

To prawda, że załadunek bębna w przypadku prania oraz suszenia nie jest taki sam. W zależności od producenta pralka może mieć załadunek np. 5 kg, ale umożliwiać wysuszenie tylko 2,5 kg odzieży, a zatem konieczne jest rozdzielenie prania na pół w celu wysuszenia. www.pixabay.com

Awaryjność

Powszechna opinia, że w urządzeniach 2 w 1 szybciej może się coś popsuć na chwilę obecną jest błędna, gdyż producenci pralko-suszarek zrobili znaczący postęp pod względem technologicznym. Z uwagi na to, że jest to sprzęt nieco droższy od tradycyjnych pralek, a konkurencja jest duża, producenci szczególnie dbają o jakość tych urządzeń.

Obsługa

www.pixabay.com

Przekonanie o tym, że obsługa pralko-suszarki jest bardziej problematyczna jest fałszywe. Pralko-suszarka podobnie jak w przypadku klasycznej pralki posiada liczne programy, których obsługa odbywa się w sposób intuicyjny.

Pralko-suszarki są dobrym rozwiązaniem dla dużych rodzin, gdzie każdy centymetr sznurka na pranie jest wykorzystany. Urządzenie to sprawia, że mokra odzież zniknie z kaloryferów, a pranie już nigdy nie zatęchnie. Dokonując zakupu nowej pralki warto rozważyć opcję suszenia, gdyż tak naprawdę funkcja prania spełnia 100% oczekiwań, tak jak w przypadku klasycznej pralki, a dodatkowo otrzymujemy możliwość wysuszenia odzieży w czasie 2-3 godzin.

Źródło zdjęć: www.pixabay.com

 

Dodaj komentarz