Profesjonalne szorowarki

Comment

O przemyśle i technologiach

Piękna podłoga to wizytówka każdego pomieszczenia. W zależności od potrzeb i przeznaczenia, oferty sklepowe są bardzo bogate. O ile podłogi domowe łatwo utrzymać w czystości ze względu na stosunkowo małą powierzchnię o tyle zdecydowanie trudniej jest w przypadku dużych powierzchni jak np., centra handlowe, szkoły czy inne budynki użyteczności publicznej. Dbanie o czystość i wygląd nowej podłogi, która jest narażona na nieustanne zużycie, wymaga specjalnych czynności oraz profesjonalnego sprzętu, który będzie w stanie utrzymać ją w nienagannym stanie.

Do profesjonalnego czyszczenia podłóg zaleca się tzw. szorowarki. To urządzenia, które sprawią, że czyszczenie podłóg stanie się szybkie, przyjemne i skuteczne. Do wyboru są:

  • Szorowarki automatyczne,
  • Szorowarki jednotarczowe,
  • Polerki,
  • Szorowarki do schodów i parapetów.

W zależności od rodzaju szorowarki, są takie, które można prowadzić ręcznie. Mogą być stosunkowo małe, a do tego pozwalają na indywidualną konfigurację urządzenia jak np. szorowarka Karcher BD 50/60 C Ep Classic. Do wyboru jest także rydwan czyli szorowarka typu 'step on’. To samojezdne urządzenie, które idealnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach, ponieważ ma doskonałe możliwości manewrowania. Są także szorowarki z fotelem dla kierowcy. Te najlepiej sprawdzą się podczas pracy na średniej lub dużej powierzchni. Są ciche, bardzo wygodne i szybkie.

Ceny szorowarek różnią się w zależności od modelu. Najdroższe będą te wyposażone w fotel dla operatora jednak należy pamiętać, że te są przeznaczone do użytkowania na większych powierzchniach.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz