Projekt kuchni

Comment

Libtech

Urządzanie kuchni to nie lada wyzwanie. Projekt powinien zawierać wiele istotnych informacji, które są niezbędne dla stolarza. Czy warto zdecydować się na projektanta wnętrz? Zapraszam do lektury.

Ilość szafek, wysokość blatu, rozplanowanie sprzętów i kontaktów. To zaledwie początek tego co czeka świeżo upieczonego mieszkańca. Gdzie ustawić stół, co z ociekaczem na mokre naczynia i czy warto inwestować w lodówkę typu 'side by side’? Na te wszystkie pytania odpowie dobry projektant wnętrz. Możemy zapomnieć o wielu ważnych detalach o których nawet nie mamy pojęcia. Jedyne co „musimy” to konsultacje podczas indywidualnych spotkań.

Po krótkim wstępie, sprawdzeniu tzw. 'mood boardów’ przygotowanych przez projektanta (inspiracja) oraz przedstawieniu tego co nas interesuje oczekujemy projektu kuchni. Ten etap jest weryfikacją oczekiwań z rzeczywistością. Dokonujemy zmian przed finalnym projektem, który zostanie przekazany stolarzowi.

Kolejnym krokiem jest wybór sprzętów, płytek i materiałów z jakich zostanie wykonana kuchnia. To ustalamy już na etapie projektu. Finalną decyzję wraz z profesjonalnym projektem przekazujemy stolarzowi.

Dlaczego warto zainwestować w projektanta?

Przede wszystkim jest to duża oszczędność czasu. Naszym jedynym zadaniem jest przedstawienie swojej wizji. Nie musimy martwić się o poszukiwania sprzętów, elementy praktyczne i wykonanie. Tego wszystkiego dopilnuje projektant. Koszty jakie poniesiemy za wynajęcie projektanta są tego warte.

A wy jakie macie doświadczenia? Zachęcam do komentowania.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz