Prywatna opieka medyczna. Warto?

Comment

Libtech

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Skąd bierze się stale rosnąca popularność i czy faktycznie warto zastanowić się nad zakupem abonamentu prywatnej opieki medycznej? Zapraszam do lektury.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma wiele zalet dzięki czemu coraz chętniej decydujemy się na zawarcie umowy z ubezpieczycielem. Jakie są zalety prywatnego leczenia?

Niekończące się kolejki to jeden z największych problemów publicznej opieki lekarskiej. Niestety czas oczekiwania na wizytę u specjalisty wynosi co najmniej kilka miesięcy. Obecnie na wizytę do endokrynologa w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia trzeba czekać około dwóch lat. To niestety nie do przyjęcia. Podobnie jest z wieloma innymi specjalizacjami. W przypadku prywatnej opieki medycznej czas oczekiwania na wizytę wynosi od kilku dni do dwóch tygodni w zależności od lekarza (popularność, stopień etc.). Warto również zwrócić uwagę na fakt, że większość dobrych lekarzy na których wizytę na NFZ czekamy conajmniej kilka miesięcy, mają wolne terminy z dnia na dzień w swoim prywatnym gabinecie.

W związku z szerzącą się popularnością prywatnej opieki medycznej, ubezpieczyciele prześcigają się w coraz to bardziej atrakcyjnych ofertach. Ceny są naprawdę kuszące i często jest to wydatek rzędu 100 – 200 złotych miesięcznie. Taka oferta zazwyczaj obejmuje lekarzy wielu specjalności oraz szeroki pakiet badań. Można zapomnieć o długim czasie oczekiwania, niekończącej się kolejce i drogich wizytach.

A wy, jakie macie doświadczenia z prywatną opieką zdrowotną?

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz