Przemysłowe płaszcze izolacyjne – do czego służą i jakie mają korzyści?

Comment

O przemyśle i technologiach

Za pomocą płaszczów izolacyjnych w przemyśle można wspomagać działanie wielu instalacji, maszyn i urządzeń. Do czego służą tego typu wyroby? Jakie zalety związane są z ich stosowaniem?

Płaszcz izolacyjny – co to jest?

Termin płaszcza izolacyjnego jest związany z rodzajem wyroby przeznaczonego do izolacji różnego rodzaju powierzchni, na przykład w formie instalacji, maszyn czy urządzeń, które stosowane są w przemyśle.

Wyroby jak płaszcze izolacyjne – izolacjaarmatury.pl składają się najczęściej z dwóch warstw, czyli zbudowane są one z wypełnienia wewnętrznego, na przykład wykonanego z pianki albo z włókniny, a także z zewnętrznego obszycia, które charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia.

Najczęściej płaszcze izolacyjne są wyposażane w rzepy lub w inne rozwiązania umożliwiające ich zdejmowanie i zakładanie. To powoduje, że są one wyrobami wielorazowymi i mogą być używane przez długi czas.

W jakim celu stosuje się płaszcze izolacyjne?

Za pomocą wyrobów jak płaszcze izolacyjne można uzyskać bardzo dobry stopień izolacji chronionych powierzchni.

Za pomocą płaszczów tego typu można zwiększyć poziom termoizolacji maszyn, urządzeń czy instalacji, aby zapobiegać ucieczce ciepła podczas procesów technologicznych, a przez to zmniejszyć ich koszty.

Również płaszcze izolacyjne mogą zapewniać ochronę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, na przykład przed zniszczeniem mechanicznym, wilgocią lub wpływem czynników atmosferycznych. Ponadto mogą one zredukować ryzyko uszkodzenia przez szkodniki, na przykład gryzonie.

Zastosowanie płaszczów termoizolacyjnych

Jak wskazano wcześniej, płaszcze izolacyjne mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą być one używane razem z różnymi instalacjami, maszynami oraz urządzeniami, gdy celem jest poprawa ich poziomu termoizolacji oraz uzyskanie lepszej ochrony.

Wykorzystywane są one obecnie w różnych zakładach pracy, między innymi w przemyśle, zakładach produkcyjnych, gospodarce komunalnej podczas przesyłu mediów, a nawet w budynkach mieszkalnych.

Gdzie zakupić płaszcze izolacyjne?

Płaszcze przeznaczone do izolacji można zamówić obecnie w wielu firmach. Najszersza gama produktów czeka bezpośrednio u ich producentów, gdzie można zakupić również płaszcze na wymiar.

Z ofertami firm, które wykonują płaszcze izolacyjne na zamówienie oraz oferują je jako gotowe, można zapoznać się obecnie w internecie. Na stronach internetowych producentów dostępne są dokładne informacje dotyczące dostępnych wariantów płaszczów, ich budowy, wymiarów. Można również wysłać zapytanie o indywidualną wycenę.

Dodaj komentarz