Gazetki promocyjne: jak oszczędzać, gdy cały dzień spędzamy w pracy?

Comment

Lifestyle
oszczedzanie poprzez prace

Osoby, które większość dnia spędzają w pracy często wydają bardzo dużo pieniędzy na jedzenie, a także drobne przekąski. Warto zdawać sobie sprawę, że wydatki te można znacząco ograniczyć. Co możemy zrobić, żeby zacząć oszczędzać?

Korzystanie z komunikacji miejskiej lub roweru

Wielu pracowników narzeka na wysokie koszty benzyny. Jeżdżenie do pracy samochodem jest kosztowne. Co więcej istnieje duże ryzyko, że nasze auto utknie w korku, a my spóźnimy się na ważne spotkanie.

Jeżeli poważnie myślimy o oszczędzaniu, możemy zamienić samochód na komunikację miejską (najlepiej jest zainwestować w bilet 3-miesięczny, który jest najtańszy). W ciepłe dni znacznie lepszym rozwiązaniem jest rower. Jeżdżenie do pracy rowerem ma korzystny wpływ nie tylko na zawartość naszego portfela, ale również na kondycję fizyczną i zdrowie. Osoby, które wybierają taki środek transportu mają szansę dotlenić się przed pracą, dzięki czemu ich mózg pracuje wydajniej.

Zabieranie własnych posiłków do pracy

Jeżeli dotychczas stołowaliśmy się w restauracjach, możemy pomyśleć o zabieraniu do pracy własnych posiłków. Jest to rozwiązanie nie tylko tańsze, ale często również zdrowsze. Osoby, które mają skłonności do podjadania powinny mieć ze sobą również własne przekąski. Dzięki nim łatwiej będzie się im powstrzymać od kupowania batoników.

Korzystanie z własnej kawy

Wielu pracowników ma problem z kupowaniem nadmiernej ilości kawy i napojów energetycznych w automatach. Choć cena pojedynczego zakupu wydaje się niewielka, kilka kaw dziennie przez cały miesiąc zamienia się w całkiem pokaźną kwotę. Jeżeli w pracy nie możemy przygotować sobie kawy, zamierzmy ją ze sobą w termosie.

Korzystanie z happy hours

Jeżeli musimy zjeść na mieście, warto zrobić do w wybranych godzinach. Wiele restauracji oferuje tak zwane happy hours, czyli godziny, kiedy ceny posiłków są obniżone o 30, a czasem nawet 50%.

Osoby, które stołują się w stałych miejscach powinny dowiedzieć się, czy lokal oferuje karty stałych klientów. Posiadając taką kartę moglibyśmy płacić za posiłki kilkanaście procent mniej.

Unikajmy chodzenia na spontaniczne zakupy po pracy

Wielu z nas po pracy wybiera się na zakupu. Jako, że jesteśmy wówczas zmęczeni i głodni, często wybieramy produkty, które mogą szybko podnieść nasz poziom energii. Niestety zazwyczaj są to słodycze i dania typu fast-food. Żeby uniknąć kupowania produktów, które są szkodliwe zarówno dla naszego portfela, jak i zdrowia, powinniśmy chodzić do sklepu z listą zakupów. Taką listę najlepiej jest stworzyć poprzedniego dnia. Będzie to łatwiejsze, gdy sprawdzimy aktualną gazetkę promocyjną naszego sklepu. Udowodniono, że osoby, które kupują z listami zakupowymi wydają mniej, a co więcej szybciej opuszczają sklep. https://egazetka.com/rossmann/

Korzystanie z cateringu ze współpracownikami

Zamówienie obiadu do pracy nie jest najtańszym rozwiązaniem, jednak możemy znacząco obniżyć koszty, gdy zdecydujemy się na skorzystanie z cateringu razem z naszymi współpracownikami.

Dodaj komentarz