Razem w stronę eko

Comment

O reklamie
opakowania biodegradalne

Czy czasopisma mogą być EKO? Jak wygląda ekologiczna rewolucja w ich produkcji? 

Negatywne zmiany środowiska, które dzieją się na naszych oczach, nie pozostawiają żadnych złudzeń. Czas refleksji, rozważań oraz snucia planów dotyczących poprawy stanu Ziemi już dawno minął.

Obecnie jako ludzkość znajdujemy się w miejscu, w którym liczą się już tylko konkretne działania, skupiające się na zahamowaniu postępującego zanieczyszczenia, a także odbudowie tego, co już zostało zniszczone.

Jako wydawnictwo również dostrzegamy wszystkie niepokojące symptomy, a co najważniejsze – wierzymy, że ogromne pozytywne zmiany zaczynają się od małych kroków. Natomiast finalny wpływ na to, jak będzie wyglądało życie na naszej planecie, wcale nie zależy od wielkich korporacji oraz rządów, a od każdego z nas. Od tego, jak żyjemy, co robimy oraz jakie wartości wyznajemy.

To setki milionów ludzi oraz firm, które wykonują z pozoru małe i nieznaczące czynności, mogą zadecydować o tym, czy przywrócimy dawny stan Ziemi oraz jak to zrobimy.

Co robimy, aby przyszłym pokoleniom żyło się lepiej?

Udowadniamy, że tworzenie i dostarczanie czasopism dla specjalistów może być ekologiczne i działać na rzecz naszej planety.

Papier kredowy? Mówimy mu nie!

Choć to właśnie on zalicza się do zdecydowanej czołówki najchętniej wybieranych surowców, tylko niewielka grupa osób zdaje sobie sprawę z negatywnych skutków, jakie wywołuje jego wykorzystywanie.

Wszystko przez fakt, iż papier kredowy jest bielony za pomocą chemicznych substancji. To ich obecność powoduje, że z jednej strony same w sobie negatywnie wpływają na środowisko, a z drugiej – uniemożliwiają 100-procentowy recykling tego surowca.

Zmieniamy papier…

…na taki, który jest przyjazny planecie. Odeszliśmy od szkodliwego papieru kredowego, którego miejsce zastąpiły zdecydowanie bezpieczniejsze i przyjaźniejsze rozwiązania.

Nasze czasopisma drukowane są na trzech rodzajach papieru:

  • COCOON SILK, czyli dwustronnie powlekanym papierze o matowej powierzchni. Do jego produkcji wykorzystywana jest wyłącznie makulatura pochodząca z przerobu papieru produkowanego z drewna certyfikowanego (FSC®);
  • CYCLYS SILK, czyli także dwustronnie powlekanym papierze o matowej powierzchni, którego jedynym składnikiem jest makulatura pochodząca z przerobu papieru produkowanego z certyfikowanego drewna: Recycled, Blue Angel i Ecolabel.
  • iBook Extra 2.0v, czyli niepowlekanym i spulchnionym papierze drzewnym.

Opakowania? Tak, ale tylko biodegradowalne

W naszym działaniu na rzecz odbudowy środowiska wychodzimy daleko poza klasyczne, proekologiczne ramy. Obok przyjaznego środowisku papieru stawiamy także na równie bezpieczne tworzywa.

Wszystkie nasze czasopisma pakujemy w ekologiczną folię PLA, która otrzymywana jest z surowców naturalnych. Dzięki temu jest ona całkowicie pozbawiona plastiku, a co za tym idzie – w pełni kompostowalna.

Do tego celu wykorzystujemy folie EarthFirst® PLA, czyli surowce certyfikowane przez Dincerto i zgodne z europejską normą kompostowalności przemysłowej EN 13432. Są one przeznaczone do kompostowania w warunkach przemysłowych, dzięki czemu w normalnych warunkach (np. w temperaturze poniżej 40°C) nie podlegają biorozkładowi.

Ekologiczna zmiana. Czy warto?

Nasze działania wymagają ponoszenia kosztownych inwestycji, wielu wyrzeczeń, a także rezygnacji z licznych biznesowych szans.

Jednak wiemy, że pieniądze i tzw. chodzenie na skróty nie są najważniejsze. To, co robimy, wykracza daleko poza ramy zwykłego biznesu, bo naszym celem jest dołożenie kolejnej cegiełki, która przyczyni się do budowy nowego, czystszego i bezpieczniejszego domu dla przyszłych pokoleń.

“Razem w stronę eko” –- właśnie te słowa stały się hasłem przewodnim naszej organizacji, która oprócz wykorzystania ekologicznych surowców i produktów stawia na zrównoważony rozwój w takich obszarach, jak edukacja kadr czy przyjazne środowisko pracy.

Dodaj komentarz