Skoda Rapid Spaceback – potencjalny hit na polskim rynku

Comment

O przemyśle i technologiach

W latach 1935 – 1947 oraz 1981-1990 czeski model Rapid był autem sportowym nazywanym w latach osiemdziesiątych „czechosłowackim Porsche”. Nowa wersja produkowana od 2012 roku stała się rodzinnym autem kompaktowym, który wypełnił lukę pomiędzy Fabią, a Octavią i to właśnie dlatego, auto ma szansę stać się hitem na polskim rynku motoryzacyjnym. Skoda Rapid zyskuje na popularności. Sprawdźmy, co ma do zaoferowania.

www.foter.com

Więcej, niż hatchback

Skoda Rapid Spaceback, to auto oferujące coś więcej, niż hatchback. Rozstaw osi wynosi 260 cm, tak jak w sedanie. Długość wynosi 430 cm, czyli mniej, niż liftback, ale to wciąż więcej niż oferują konkurenci. Rozmiary takie gwarantują nie tylko większą ilość miejsca dla pasażerów z tyłu, ale również pokaźny bagażnik o pojemności 413 litrów. Dla porównania pojemność kufra Golfa z segmentu C wynosi tylko 380 litrów.

www.foter.com

Przemyślane detale

Skoda Rapid, to samochód niezwykle sprytny i funkcjonalny, gdzie szczegółowo przemyślano każdy szczegół, wykorzystując przestrzeń na niezbędne gadżety i akcesoria. W Rapidzie można znaleźć uchwyt multimedialny w miejscu na napoje, parasolkę pod siedzeniem, uchwyt na 1,5 litrową butelkę w przednich drzwiach. Ciekawostką jest również skrobaczka do szyb znajdująca się pod klapką wlewu paliwa.

www.foter.com

Silniki

Podstawowy silnik 1.2 MPI o mocy 75 KM, to dobre rozwiązanie dla miłośników LPG, bowiem instalacja gazowa oferowana przez Skodę, to koszt około 4 tysięcy złotych. W ofercie znajdziemy także silnik 1.2 TSI o mocy 85 i 105 KM oraz 1.4 TSI ze skrzynią DSG o mocy 122 KM. Dla sympatyków silników wysokoprężnych Skoda opracowała silnik 1.6 TDI w dwóch wersjach, jednej o mocy 90, a drugiej 105 KM.

Cena

Oferta cenowa Skody Rapid jest bardzo dokładnie zbilansowana i dostosowana do możliwości tego samochodu. Model jest nieco droższy od konkurencyjnych aut segmentu B, ale oferuje od nich znacznie więcej. Ceny zaczynają się od 48 500 zł bez upustu. Załapując się na promocję najtańszą wersję można nabyć już za 43 800 zł. Rapid Spaceback oferowany jest w trzech wersjach wyposażenia Active, Ambiton oraz Elegance. Wersja Active jest bardzo uboga, dlatego warto dopłacić około 5000 zł i zakupić wersję Ambition. Dopłacając kolejne 5000 zł otrzymamy wersję Elegance.

Chcesz kupić samochód i nie wiesz, czy wybrać hatchback, czy combi? Po co wybierać, skoro Skoda Rapid Spaceback, to dwa w jednym. Oczywiście są lepsze samochody, ale biorąc pod uwagę jej wyposażenie oraz rosnącą sprzedaż, można wywnioskować, że polskim kierowcom nie jest potrzebne nic więcej.

Dodaj komentarz