Smartfon średniej wielkości najpopularniejszy

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Smartfon

Mój pierwszy telefon, chyba już nawet jego producenta wciągnęła większa korporacja, był duży. Do małej torebki się nie mieścił, bo mało tego, że był duży to jeszcze był gruby i miał antenkę. Każdym marzył o mniejszym, bardziej praktycznym modelu. Czy dziś obserwujemy powrót do korzeni dużych telefonów:)?

Malutki i zgrabniutki

Pierwsze telefony komórkowe.

Źródło: vice.com.

Po latach taszczenia dużego telefonu przy sobie, nadszedł czas małych i zgrabnych urządzeń. Po nich pojawiły się smartfony. Wówczas nadal stawiałam, jak wiele osób, na mały smartfon, wygodny, który mieścił się w kieszeni dżinsów. Telefon służył głównie do dzwonienia i pisania sms-ów, rzadziej przeglądania stron www. Z czasem wybór w małych modelach stał się praktycznie żaden, ludzie masowo zaczęli kupować większe smartfony.

Smartfon pięć cali- taki w sam raz

Telefon służy do większej ilości zadań, więc wygodny, duży ekran jest przydatny. Pierwszy duży, kupiłam smartfon sony ze średniej półki i już po kilku dniach wiedziałam, że wybór ekranu 5 cali to strzał w dziesiątkę.

Smartfon.

Źródło: securitymagazine.com.

Jak pokazują badania wykonane przez DeviceAtlas, w kilku krajach na świecie, najpopularniejszy smartfon ma rozmiar 4,7, a zaraz po nim 5 cali. W Polsce widać, iż popularnością cieszą się smartfony mające ekran 5 cali oraz więcej.

Ekran 5 cali- duży wybór

Z racji tego, że smartfony o ekranie 5 cali cieszą się dużą popularnością, wśród nich jest największy wybór. Od tanich, wyposażonych w podstawowe funkcje modeli, przez te ze średniej półki po smartfony dla bardzo wymagających. Jeśli szukasz telefonu w tym rozmiarze, to z pewnością nie będziesz mieć problemu z jego znalezieniem!

Źródło głównego obrazka: techthink.pl.

Dodaj komentarz