Tania faktura

Comment

Libtech O rynku pracy
Faktura online

O elektronicznych fakturach nieco już napisałam, w szczególności o oszczędnościach, które płyną z tego rodzaju rozwiązania. Ponieważ temat jest na czasie, postanowiłam się w niego wgłębić i sprawdzić, co oferują internetowe platformy do zarządzania fakturami VAT. Ponoć to brak wiedzy wpływa na obawy przedsiębiorców i wciąż trzyma ich przy tradycyjnych papierowych fakturach, a drzew w lasach ubywa, dlatego rozwijam wątek.

Jak to działa?

Wybieramy platformę internetową. Ja skupiłam się na jednej z popularniejszych obecnie Flow 4 you. To, co widoczne jest już na pierwszy rzut oka to przejrzysta strona internetowa. Łatwo poruszamy się pomiędzy poszczególnymi akcjami, które chcemy wykonać. Platforma umożliwia szybką obsługę faktur. Możemy importować obecne faktury, a kolejne wystawimy w bardzo prosty sposób. Nawet osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z własną działalnością, poradzą sobie bez większego trudu. Prosta rejestracja i możliwość dostosowania konta do własnych potrzeb, poprzez wybór określonych ustawień.

Faktura z potwierdzeniem

Wysyłając tradycyjną fakturę, nawet przy liście poleconym z potwierdzeniem odbioru, jesteśmy zmuszeni czekać minimum kilka dni. Nie każdy list wysyłamy z potwierdzeniem, bo koszty byłyby zbyt wysokie. Wówczas kontrahent może się tłumaczyć, iż nie otrzymał jeszcze faktury, w związku z czym nie płaci. Korzystając z Flow 4 you, wysyłając fakturę, otrzymujemy potwierdzenie odczytania i akceptacji. Kontrahent nie ma argumentów, by zbywać nas z płatnością. A pieniądze, które szybciej wpływają na konto firmy, szybciej pracują na nasz rachunek.

Wystarczy wejść na stronę Flow 4 you i kliknąć w ‘wejdź do systemu F4you’. Zobaczysz jak łatwo możesz od dziś wystawiać i odbierać faktury.

Dodaj komentarz