Wirtualna sieć wciągnęła Polaków- Internet w prawie 10 mln gospodarstw

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Wirtualna sieć.

’Budzę się o poranku, szybko załączam modem, odpalam laptopa i sprawdzam maile, portale społecznościowe, komunikatory. Przy śniadaniu każdy coś klika, albo na tablecie albo na smartfonie. Jeszcze jeden level w ulubionej grze i można biec do pracy’- wirtualna sieć oplotła Polskę. 9,7 mln gospodarstw domowych korzysta z internetu.

Wifi potrzebne od zaraz

Internet.

Źródło: networksocietymedia4.wordpress.com

Oprócz tego, że internet gości w coraz większej liczbie gospodarstw domowych, dostępny jest w miejscach publicznych, restauracjach, na dworcach, w autobusach, na rynkach miast. Jak połączyć się z wifi, gdy hasło nie działa, często oto pytają klienci restauracji. Korzystanie z sieci w miejscach publicznych jest bezpłatne i stanowi świetny sposób na zabicie wolnego czasu. Internet miejscach publicznych możliwy jest dzięki hotspotom. Nawiązanie połączenia hotspot to krótka chwila i bez ograniczeń można serfować po sieci.

W domach nie tylko stacjonarny

Internet w Polsce.

Źródło: http://tech.wp.pl.

Z komputera stacjonarnego korzysta 5 mln osób, a laptop jest aż w 7 mln gospodarstw, jednym słowem stawiamy na internet mobilny. 1/4 Polaków korzysta korzysta z sieci na ekranie swojego smartfona. Z internetu korzystamy często, wielu użytkowników każdego dnia. Powiadomienie brak połączenia internetowego, u niektórych wręcz wywołuje panikę.

1,8 mln uważa internet za zbędny w swoim życiu

2,8 mln Polaków nie ma w domu komputera, a około 3 mln gospodarstw jest pozbawionych dostępu do sieci. Jak wynika ze statystyk podawanych przez GUS, nie wszyscy Polacy uważają internet, za niezbędny do życia. Blisko 2 mln Polaków, nie odczuwa potrzeby nawiązania połączenia.

Jesteśmy również coraz bardziej skłonni wydawać więcej na internet.

Źródło głównego obrazka: http://mp.weixin.qq.com.

Dodaj komentarz