Do you speak english?

1 Reply

Libtech O nauce

Chciałoby się odpowiedzieć yes, of course:) ale niestety nasze kłamstwo w kwestii językowej ma krótkie nogi, bo o ile zrozumiemy obcokrajowca, to z odpowiedzią jest już trudniej. Brakuje słów, zastanawiamy się nad odmianą, czasem, odpowiednią konstrukcją itd. Ponadto niestety, ale często nawet pomimo znajomości języka, jest bariera przed używaniem go.

Cognity Szkolenia

Źródło: cognity.pl

Chciałoby się mówić po angielsku, ale nie chce się…

Nie ma cudów, niestety i szkoda. Bo dobrze by było, gdyby wystarczyło założyć słuchawki na uszy i słuchać w wolnych chwilach obcojęzycznych konwersacji, by opanować język. Biegłe opanowanie języka obcego wiąże się z naszą pracą, systematycznością i przede wszystkim szczerą chęcią. Samo stwierdzenie, które często słyszymy 'ale chciałbym mówić po angielsku’ nie wystarczy, postanowienia noworoczne raczej też nie. Zazwyczaj, jeśli decydujemy się na samodzielną naukę angielskiego, to w pewnym momencie brak nam determinacji i odpuszczamy. Szczególnie jeśli na naszej głowie jest praca i dom. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest nauka w szkołach językowych. Coraz częściej w wyszukiwarkę wpisywane są słowa angielski Katowice, Warszawa czy inne mniejsze i większe miasta. Dlatego zamiast nadal oszukiwać się, że samodzielnie nauczysz się angielskiego, lepiej oszczędź sobie nerwów i zapisz się jak najszybciej do szkoły.

Zapłaciłeś, uczysz się

Człowiek ze swojej natury jest istotą, która dąży do poprawy swojego bytu. Biegłe posługiwanie się językiem angielskim to lepsza praca i większe możliwości. Jeśli każdego roku obiecujemy sobie, że już na pewno będziemy się uczyć angielskiego, to najwyższa pora znaleźć odpowiednią szkołę. Czemu jest to lepsze rozwiązanie od prywatnych lekcji i samodzielnej nauki? Odpowiedź jest prosta: płacimy. Zajęcia prywatne można odwołać bez ponoszenia kosztów, a w szkole zwyczajnie przepadają, chyba że poinformujemy wcześniej. Płacimy i żal nam jest wydanych i zmarnowanych pieniędzy, jeśli się nie uczymy. Szkoła uczy systematyczności, w niej też spotkamy innych uczących się języka ludzi, na różnych etapach i w różnym wieku. Wymienimy doświadczeniami, będą oni naszą motywacją.

Jeśli myślisz teraz, muszę zapisać się na kurs angielskiego i myślisz zrobię to za tydzień, dwa czy miesiąc, to pewnie zapomnisz o postanowieniu, dlatego najlepiej zrobić to jak najszybciej, bo ileż razy już sobie to obiecywałeś? A skąd to wszystko wiem? Z autopsji:) Nie ma nic lepszego jak dobra szkoła językowa, najbardziej oporni na naukę języków, bywają zaskoczeni rezultatami.

1 comment

Dodaj komentarz