Zastosowanie opakowań kartonowych

Comment

O przemyśle i technologiach
Opakowania kartonowe

Opakowania kartonowe i pudełka ozdobne to nie tylko ochrona mieszczących się w nich przedmiotów, ale także doskonała ozdoba oraz nośnik treści reklamowych. W branży kosmetycznej, farmaceutycznej czy spożywczej to dodatkowo powierzchnia, na której umieszcza się potrzebne klientowi informacje jak skład, zastosowanie, termin przydatności.

Trudno też wyobrazić sobie, że opakowania kartonowe znikają z branży zabawkarskiej czy obuwniczej. Pudełka są wygodne w transporcie i w przechowywaniu. Spośród innych opakowań wyróżniają się trwałością, estetyką wykonania i znaczną wielkością powierzchni reklamowej. Tak banalne tworzywo jak tektura oddaje nam naprawdę nieocenione usługi.

Może właśnie dlatego kartonowe pudła i pudełka coraz częściej zastępują w naszych domach inne pojemniki do przechowywania – wiklinowe albo plastikowe kosze, szuflady. Ozdobione nadrukiem pudła są tanie, można je złożyć na płasko, a kiedy się znudzą, po prostu wymienić na nowe. Kartonowe opakowania wszelkich rozmiarów nieodzowne są także w branży przeprowadzkowej.

Pudełka z fasonem

Obok wymienionych zalet opakowań z kartonu, koniecznie trzeba dopisać skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi oraz możliwość indywidualizacji. Doskonałym przykładem indywidualizacji opakowań kartonowych są pudełka fasonowe, które można wielokrotnie składać i rozkładać. Pudełka fasonowe kaszerowane albo z dodatkowym okienkiem to idealne opakowanie na materiały reklamowe albo towary, na których atrakcyjnej ekspozycji zależy nam szczególnie. Opakowania kartonowe często występują w funkcji pudełek na prezenty.

Są o wiele trwalsze oraz bardziej eleganckie niż papier ozdobny czy torebki prezentowe. Takie atrakcyjne i trwałe pudełka z tektury często nie zostają wyrzucone po odpakowaniu podarunku, a zostają z nami jako doskonałe pojemniki do przechowywania drobiazgów – biżuterii, akcesoriów biurowych czy kosmetyków. Im ładniejsze pudełko, tym bardziej żal się go pozbyć… Paradoksalnie dotyczy to nie tylko pudełek na prezenty, dlatego są wszelkie kartonowe opakowania idealnymi nośnikami informacji reklamowych i promocyjnych, które warto zapamiętać.

Do wyboru, do koloru

Dobry producent opakowań kartonowych oferuje opakowania wszystkich rozmiarów i kształtów oraz uwzględnia indywidualne potrzeby klientów. Tekturowe koperty i pudełka z nadrukiem równie chętnie zamawiają duże firmy jak i klienci indywidualni. Jeśli samo opakowanie z tektury nie jest wystarczającą ochroną, można do niego włożyć folię bąbelkową albo styropian.

Często też używa się specjalnych saszetek pochłaniających wilgoć. Im cięższa zawartość pudełka, tym mocniejszy musi być materiał, z którego jest wykonane. Lity karton jest mniej wytrzymały niż tektura falista. Dobre opakowanie musi mieć odpowiednią sztywność, w przeciwnym razie nie stanowi ani ochrony zawartości, ani ozdoby.

Obniżenie gramatury surowca, z którego powstaje pudełko, w celach oszczędnościowych to dla firmy produkującej opakowania kartonowe wizerunkowy strzał w kolano.

Dodaj komentarz