Zmęczenie – pokonaj je szybko i zdrowo!

Comment

Libtech

Senność, osłabienie koncentracji, zmęczenie i ogólny spadek kondycji oraz odporności – takie symptomy mogą świadczyć o przesileniu sezonowym lub niedoborze minerałów i witamin. Sprawdź, jak szybko się pobudzić do działania.

Zmień dietę a zmęczenie szybko Cię opuści!

Wbrew pozorom, aby odzyskać siły niepotrzebna jest nam dieta mięsna, a … bogata w warzywa i owoce. To one stanowią bogatą skarbnicę niezbędnych składników odżywczych dla całego naszego organizmu. Ułatwiają też oczyszczenie organizmu z zalegających w nim metali ciężkich, toksyn i produktów ubocznych przemiany materii, które także potęgują uczucie zmęczenia.

Zacznij się więcej ruszać!

exercise-841167_640_pourquoiPas

Sport to najbardziej skuteczny sposób na zmęczenie (PourquoiPas_pixabay.com)

Sprzymierzeńcem zmęczonych jest również ruch. To spora dawka endorfin, których działanie możemy podrównać do paliwa niezbędnego by uruchomić samochód czy inny pojazd z silnikiem. Ruch pozwala szybko usunąć zmęczenie i doprowadzić do rozruszania organizmu. Nie musi to być od razu sport wyczynowy. Wystarczy półgodzinny spacer żwawym krokiem. Można też zakupić sprzęt sportowy, po który będzie można sięgnąć także w czasie deszczowej pogody.

Sięgnij po zdrowe suplementy

a-cup-of-coffee-399478_640_jarmoluk

Zwalcz zmęczenie zdrowym suplementem, a nie kolejną filiżanką kawy. (Jarmoluk_pixabay.com)

Uczucie znużenia możemy usunąć także kawą, lecz pamiętajmy, że jej zbyt duża ilość zakwasza organizm. Poza tym zbyt duża dawka kofeiny stanowi obciążenie dla naszego serca. O wiele bezpieczniejsze jest sięgnięcie po zdrowe suplementy bogate w składniki pobudzające organizm, ale nieobciążające serca. Tego typu środki nie tylko pomogą usunąć uczucie zmęczenia, ale również zadbają o ogólną poprawę samopoczucia i kondycję.

Podsumowując: jeśli czujesz, że zmęczenie daje Ci się mocno we znaki, zamiast wypijać kolejną kawę – wyjdź na spacer, zjedz porcję zupy warzywnej lub sięgnij po zdrowy i bezpieczny suplement.

*główne zdj: geralt_pixabay.com

Dodaj komentarz