Czy wiesz, że nawet mieszkając w bloku możesz sprawić sobie …kominek? Oczywiście nie taki tradycyjny, ale nowoczesny, czyli biokominek.
Jak działa biokominek?
Urządzenie, o jakim mowa, to zminimalizowana postać tradycyjnego kominka, z tą różnicą, że nie wymaga on podłączenia do komina. Ich właściciel nie musi martwić się również o to, gdzie przechowa drewno lub inny materiał do jego opalania. Biokominek bazuje na paliwie w postaci płynnej lub żelowej. Dodatkowo można wybierać między wersjami bezzapachowymi lub wydzielającymi przyjemny aromat. Dużym udogodnieniem jest także fakt, iż urządzenie nie brudzi, a w trakcie jego pracy nie wydziela się dym.
Biokominek – dekoracja doskonała
Na biokominki decydują się coraz częściej nie tylko posiadacze mieszkań w blokach. Sięgają po nie z upodobaniem wszyscy, którym zależy na nietuzinkowym wystroju swojego wnętrza. Możemy je spotkać już nie tylko w mieszkaniach. Zdobią one coraz częściej biura, pokoje hotelowe, a nawet salony piękności. Biokominki pełnią też rolę stylowej dekoracji zewnętrznej. Wykorzystują je właściciele ekskluzywnych restauracji, stawiając przed wejściem lub na werandach. Fenomen imitacji prawdziwego kominka tkwi w jej niecodziennej oprawie. Obudowy tych urządzeń dostępne są, bowiem w rozmaitych kształtach i kolorach. Ciekawy efekt uzyskuje się także przez wykorzystanie elementów dekoracyjnych dedykowanych tym urządzeniom – jak chociażby imitacje drewna czy ozdobne kamienie.
Inne zalety biokominka
Dekoracyjny charakter biokominków, to jednak nie jedyna zaleta, która decyduje o rosnącej popularności tych urządzeń. Lista korzyści jest o wiele dłuższa. Biokominek:
- może posłużyć, jako dodatkowe i niezintegrowane z całym systemem grzewczym źródło ciepła;
- dostępny jest w kilku wersjach do wyboru: ściennej lub mobilnej;
- możemy użyć go, do modnego ostatnio zabiegu aromaterapii.
Reasumując – biokominek to dobry wybór. Można nim nacieszyć oko, a w przypadku mniejszego metrażu, zyskać niedrogie źródło ciepła.
*zdj.główne – Adesifire_pixabay.com