3 sposoby na szybki relaks

Comment

Libtech

Stres, kłopoty, niekiedy nadmiar obowiązków potrafią dać nam się we znaki. Wtedy potrzebny jest nam sprawdzony przepis na relaks.

Wyjedź gdzieś!

rest-52495_640_Hans

Kontakt z naturą to najlepszy relaks dla ciała i dusz, najlepiej z dala od dusznego miasta. (fot.Hans_pixabay.com)

Nie od dziś wiadomo, że chwilowa ucieczka od natłoku spraw i problemów, może pomóc nam w powrocie do równowagi. Podobnie jest w przypadku sytuacji, gdy czujemy się naprawdę wykończeni. Jeśli więc czujesz, że dopada Cię rutyna, nie możesz spać lub wpadasz w złość bez powodu – weź kilka dni wolnego i wyjedź gdzieś. Najlepiej w góry – tam dotlenisz mózg i staniesz się bardziej kreatywny, ale również tam naładujesz szybko akumulatory. A co w wypadku, gdy nie możesz wziąć urlopu? Cóż, przyjemny relaks może zapewnić Ci także kilkugodzinny wypad za miasto. Jedź wtedy do lasu i idź na długi spacer. Zieleń koi nerwy i dodaje energii.

Zrób coś, co sprawi Ci przyjemność!

cute-15719_640_publicDomainPictures

Muzyka to najlepszy przyjaciel zestresowanych (fot.: PublicDomainPictures_pixabay.com)

Nie chcesz lub nie możesz wyrwać się na dłużej? Pomyśl, więc o tym, co mogłoby Ci przynieść radość albo sprawi, że oderwiesz się, choć na chwilę od kłopotów. Poczytaj książkę, posłuchaj muzyki, spotkaj się ze znajomymi. To najszybszy z możliwych i łatwodostępny sposób na relaks.

Wstań z kanapy!

Ruch to najlepszy przyjaciel zestresowanych. Relaks z jego udziałem jest naprawdę łatwy, a polega na pobudzeniu do działania hormonów odpowiedzialnych za nasz nastrój, ale i za radzenie sobie ze stresem lub trudnymi sytuacjami. Ruch powoduje też, że spada poziom kortyzolu, przez co stajemy się dodatkowo uodpornieni na trudne sytuacje. Pobiegaj, wsiądź na rower, idź na basen, wybierz się na pieszą wycieczkę – możliwości jest naprawdę wiele. Z każdym pokonywanym dystansem zobaczysz, jak problemy zostają w tyle, a Ty czujesz niczym nieskrępowaną wolność myśli.

Jeśli wymienione metody zawiodą, zrób sobie po prostu gorącą relaksującą kąpiel lub napij się … kakao. Ten napój to prawdziwa skarbnica magnezu – pierwiastka, który działa na układ nerwowy, kojąc nerwy oraz czyniąc nas bardziej odpornymi na stres. Jest też dobry dla serca, które najciężej znosi wszelkie nasze nerwy.

zdj.główne: Olichel_pixabay.com

Dodaj komentarz