BaseCamp – dlaczego warto studiować w Poczdamie?

Comment

O nauce

Wiele młodych i odważnych osób, ciekawych świata, coraz częściej decyduje się po zdaniu matury na kontynuację nauki w innym kraju. Studia za granicą nie tylko wiążą się z możliwością zdobycia dyplomu renomowanej uczelni czy satysfakcjonującej pracy, ale pozwalają również na szlifowanie języka, poznawanie nowych ludzi i odmiennej kultury, zwiedzanie czy rozwijanie umiejętności adaptacyjne. Polscy maturzyści mogą wybrać jedną z prestiżowych niemieckich uczelni wyższych, zlokalizowanych między innymi w Poczdamie.

Poczdam – miasto wielu możliwości

Wysoka jakość kształcenia, wielowiekowe tradycje uniwersyteckie, profesjonalne podejście nauczycieli akademickich do nauki i studentów sprawiają, wyjątkowa atmosfera uczelnie wyższe w Poczdamie cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodych osób z całego świata. Miasto, położone w pobliżu Berlina, stanowi bardzo ważny ośrodek akademicki i naukowy w Niemczech. Obecnie w Poczdamie znajdują się trzy uczelnie wyższe oraz około trzydziestu instytutów badawczych. Uniwersytet Poczdamski, będący największą uczelnią w Niemczech, oferuje nie tylko szeroką i bogatą ofertę różnorodnych kierunków czy kursy językowe na każdym poziomie, ale również preferencyjne koszty utrzymania, wsparcie władz uczelni, stypendia oraz bezpłatne wycieczki.

Akademiki BaseCamp Poczdam

Studia w Poczdamie wiążą się z koniecznością zakwaterowania i zgłoszenia pobytu w odpowiednim urzędzie. Studenci mogą skorzystać z miejsc dostępnych w akademikach uczelni, wynająć mieszkanie lub skorzystać z atrakcyjnych akademików prywatnych, między innymi z Akademika w Poczdamie BaseCamp. Dom studencki, położony w pobliżu uczelni wśród nowocześnie zaprojektowanych budynków, oferuje w pełni wyposażone i umeblowane pokoje z komfortowym  miejscem do nauki, przechowywania prywatnych rzeczy, wygodnym miejscem do spania dla jednej lub dwóch osób, a także prywatną łazienką.  Wiele mieszkań posiada dodatkowo własną funkcjonalną kuchnię. Obecnie akademik prywatny BaseCamp oferuje studentom:

  • Studio Base z kuchnią lub bez kuchni (w cenie od 540 do 590 euro)
  • oraz Studio Large z aneksem kuchennym (w cenie od 540 euro).

W cenie wynajmu znajdują się rachunki i szybki internet. W budynku znajduje się również siłownia, wypożyczalnia rowerów, pralnia, kino oraz przestrzeń rekreacyjna.

https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/potsdam/

Dodaj komentarz