Boeing 737 – więcej miejsca dla bagażu podręcznego

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Samolot

Uwielbiam latać samolotem:) Pamiętam pierwszy raz, czułam się dziwnie, bo nie czułam strachu. Obok siedział mój mąż, którego twarz zmieniała się w kolorach tęczy, czerwieniał, siniał, a gdy żołądek podchodził mu do gardła zieleniał. Ale jak na twardego faceta przystało, cały czas mówił, wszystko jest ok;) To, co najbardziej zawsze mnie drażniło, to mała przestrzeń na bagaż podręczny. Od tego roku ma się to już zmienić w samolotach Boeing 737.

Boeing 737

Źródło: http://www.dailyherald.com/

Torba, plecak między nogami

Najczęściej z tego rozwiązania korzystałam, gdyż zazwyczaj wsiadam do samolotu na końcu, by nie cisnąć się jak wszyscy dookoła i jak zwykle na mój bagaż brakowało już miejsca. Projektanci jednego z najbardziej znanych koncernów lotniczych nareszcie dali kres małym przestrzeniom, wydzielonym na bagaż podręczny. Oczywiście coś kosztem czegoś. Tu dodali, ale coś ujęli.

Schowek na bagaż podręczny w samolocie

Źródło: http://sesqazeti.az/

Więcej miejsca na bagaż, mniej nad głową

Dokładnie pięć centymetrów zabrali pasażerom znad głowy i dodali do schowka na bagaże podręczne. Dodatkowa przestrzeń będzie już w tym roku instalowana w samolotach Boeing. Na początek w modelach 737. Miałam okazję lecieć tym modelem i powiem szczerze powinni jeszcze pomyśleć o zwiększeniu przestrzeni na nogi. O ile ja jakoś wygodnie się mieszczę, to chłopak o wzroście 190 cm, miał już duży problem. Dzięki obniżeniu przestrzeni na bagaż podręczny, łatwiej pasażerom będzie sterować oświetleniem i klimatyzacją. Jest kilka niewątpliwych plus2ów tego rozwiązania.

Jak będziecie w tym roku podróżować Boeing 737 warto sprawdzić czy miejsce na bagaż podręczny się zwiększyło;) Sama z pewnością też to zrobię:)

Dodaj komentarz