Psycholog – nie pójdę bo się wstydzę!

Comment

Libtech O rynku pracy
Depresja

Latamy po świecie, jemy dziwne rzeczy z różnych zakątków, podejmujemy śmiałe decyzje, ale wciąż hasło psycholog, albo jeszcze gorzej psychiatra, budzi wśród wielu poczucie wstydu. Dlaczego? Osobiście nie potrafię tego zrozumieć, przecież każdy ma w życiu trudniejsze okresy.

Rozwój przez psychoterapię

Ostatnio czytałam na jakimś forum wpis młodej kobiety, brzmiał w tym stylu: 'prawdopodobnie mam depresję, nie ma już na nic siły, nie mam ochoty wstawać z łóżka, ani pisać tego posta.. ale wstydzę się iść do specjalisty, dłużej nie dam rady proszę o namiary na psychologa w Warszawie na Mokotowie…’ Dlaczego tak późno decyduje się na wizytę?Psycholog jest lekarzem duszy i jeśli mamy problemy, z którymi nie potrafimy sobie poradzić, to tylko od nas zależy, którą drogę wybierzemy. Możemy się męczyć, zadręczać, próbować samodzielnie, walczyć każdego dnia bądź skorzystać z profesjonalnej pomocy. Dobry psycholog pomoże nam odnaleźć drogę do zdrowia, spokoju duszy i ciała. Dzięki psychoterapii poznajemy lepiej siebie.

Żyjemy w trudnych czasach

Ciągły stres, nadmiar obowiązków, kilka godzin snu, a to wszytko prosta droga do nerwicy i depresji. Jest nam coraz ciężej, a mimo to nadal wstydzimy się iść po pomoc. Wielu Polaków potrzebuje pomocy psychologicznej, jednak jak wynika z badań mniej niż połowa potrzebujących, korzysta z usług gabinetów psychologicznych.

Co powiedzą ludzie?

A kogo to interesuje?!! Mądry człowiek dba o siebie i o swoje życie, zresztą sama często polecam znajomym psychologów, gdy widzę, że to już ich kres. W moim otoczeniu ludzie nie mają z tym problemu. Psycholog jest jak dobry znajomy, który zawsze wie co powiedzieć. Osobiście nie rozumiem tego wstydu, bo tu chodzi o moje życie! I tak jak leczę się, gdy mam grypę, tak samo leczę chorą duszę.

Psycholog nie gryzie, są to zazwyczaj osoby bardzo pozytywne, ciepłe, otwarte na innych, ukierunkowane na pomoc.

Dodaj komentarz