Carsharing

Comment

O nauce

Wypożyczalnia samochodów na minuty w Polsce stała się prawdziwym hitem. Z Traficara korzysta coraz więcej kierowców. Trudno się dziwić, to idealna alternatywa dla komunikacji miejskiej, taksówki czy choćby własnego samochodu. Czy korzystanie z Traficara jest opłacalne? Zapraszam do lektury.

Traficar jest z pewnością droższy od komunikacji miejskiej ale jednocześnie jest tańszy od taksówek. Zasady działania samochodów na minuty są banalnie proste ale zacznijmy od początku.

Koszty

  • 0,80 zł to opłata jaką należy ponieść za każdy rozpoczęty kilometr jazdy.
  • 0,50 zł to opłata, która zostanie doliczona do faktury za każdą minutę jazdy.
  • 0,10 zł to kwota jaką zostaniecie obciążeni za każdą minutę postoju.

Jak sami widzicie koszty nie są tak niskie jak te, które proponuje komunikacja miejska jednak Traficarem pojedziesz szybciej i dokładnie tak jak chcesz. To ty decydujesz o tym gdzie, którędy i z kim jedziesz. Opłata będzie zdecydowanie korzystniejsza w przypadku tzw. carsharingu czyli w sytuacji, kiedy pasażerów jest więcej. Traficar w szczególności sprawdza się podczas podróży do pracy, kiedy to można jechać w pięć osób. To znaczne oszczędności.

Innym plusem działania Traficar jest redukcja natężenia ruchu. Im więcej osób będzie korzystała z carsharingu Traficarem tym mniej samochodów na drogach i większa przepustowość dlatego coraz większa popularność firmy cieszy każdego kierowcę.

Jak znaleźć samochód? Gdzie go zostawić i w jaki sposób są naliczane opłaty? Jeżeli jesteście ciekawi, zapraszam na kolejny wpis.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz