Jak działa Traficar?

Comment

Libtech

Działanie Traficara jest banalnie proste. Jeżeli chcecie wiedzieć jak znaleźć wolny samochód, zapraszam do lektury.

Po zakończonej rejestracji wystarczy uruchomić aplikację na telefonie. Ta, pokaże wszystkie dostępne Traficary w pobliżu miejsca w którym się znajdujecie. Jeżeli interesuje was konkretna lokalizacja, wystarczy wpisać adres w wyszukiwarkę na aplikacji. Na mapie pokażą się wolne samochody. Należy wybrać ten którym jesteście zainteresowani i wybrać opcję „rezerwuj”. Od tej chwili macie 15 minut na to by dotrzeć do samochodu. Aplikacja pokaże wam na mapie trasę oraz ulicę na jakiej znajduje się auto. Jeżeli okaże się, że 15 minut to za mało czasu, możecie przedłużyć ten czas o 5 minut. Po tym czasie, rezerwacja ulega anulacji. Pamiętajcie, że rezerwacja Traficara jest całkowicie darmowa.

Kiedy dotrzecie do samochodu, należy otworzyć go za pomocą specjalnego kodu QR, który znajduje się na bocznej, przedniej szybie od strony kierowcy. Wystarczy, że zeskanujecie kod aplikacją, by drzwi Traficara zostały otwarte.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie czy samochód jest czysty, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Jeżeli wszystko jest w porządku pozostaje wam wyjąć „kluczyki” ze schowka (karta z magnesem) i odpalenie auta za pomocą przycisku „start/stop”. Pamiętajcie, że na sprawdzenie czystości pojazdu, ustawienie lusterek, fotela itp., macie maksymalnie dwie minuty.

Po zakończonej trasie należy włożyć kartę do schowka, wyłączyć światła i zakończyć korzystanie z Traficara w aplikacji. Po chwili, otrzymacie fakturę (mail) z wyszczególnionymi kosztami.

A może ktoś z was miał okazję korzystać z Traficara i chciałby się podzielić wrażeniami?

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz