Dobry laptop na każdą kieszeń

Comment

Libtech O nauce
Ranking laptopów

Laptop jest jak samochód, w pełni musi być dopasowany do użytkownika. Jedni lubią szybką jazdę i sportowe wozy, a inni ekonomiczne i małe, by łatwo poruszać się po zatłoczonych miastach. Z osobistymi komputerami jest podobnie. Jedni potrzebują komputera z dobrą kartą graficzną, a innym zależy na matowej matrycy. Wybór jest duży, dlatego nim wybierzemy sie do sklepu, warto się zastanowić nad konkretnymi funkcjami, w jakie ma być wyposażony sprzęt. Dziś przyjrzę się docenionym komputerom osobistym.

dobry laptop

Źródło: www.theverge.com

Prawdziwe cudo techniki- Asus Zenbook UX21E

Zaskakujący i zachwycający. Jego design robi piorunujące wrażenie. Wykonany bardzo solidnie z aluminium. W najgrubszym miejscu mierzy 17 mm. Waży około kilograma. Eksperci z branży IT robiący testy laptopów, oceniają go bardzo dobrze. Design to nie wszystko, laptop jest dobrze wyposażony. Procesor Intel Core i5, taktowanie procesora 1,6 GHz. Dostępne są również wersje z procesorem i7. Karta graficzna zintegrowana z procesorem Intel HD Graphics 3000. W niewielkim sprzęcie udało się zamknąć dobre wyposażenie. Poleca się go do pracy w domu jak i w biurze. Z racji swojej wagi jest niezwykle wygodny w przemieszczaniu się z nim. A teraz cena:) Kosztuje około 4200 zł. Czy warto? Jak najbardziej jest on wart swojej ceny.

Do pracy i zabawy- Acer Aspire 5755G

Zdecydowanie tańszy od powyższego Asusa, ale w tej cenie oferuje bardzo dobre wyposażenie i jest solidnie wykonany. Stylowa i prosta obudowa czynią z niego świetny dodatek dla każdego, kto ceni elegancję w pracy i w domu. Ekran wielkości 15,6 cala z błyszczącą matrycą. Laptop wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Intela i5. Technologia TurboBoost umożliwia wzrost prędkości procesora do 2,4- 3 GHz. W opinii ekspertów sprawdza się on świetnie zarówno w pracy jak i codziennej rozrywce, typu gry czy filmy. Można powiedzieć, iż świetnie nadaje się na laptop rodzinny. Jeśli chodzi o cenę to około 2500 zł- wszystko zależy od wyposażenia jakie wybierzemy.

Większy niż ultrabook, mniejszy niż tradycyjny laptop- Asus S46CA

Nowoczesny, funkcjonalny, elegancki. Tymi słowami można pokrótce określić Asusa S46CA. Ma w sobie to coś, co sprawia, że praca staje się przyjemniejsza, a rozrywka jest na wyciągnięcie ręki. Niezwykle solidnie i dobrze wykonany. Wyposażony w procesor Intela i3, z taktowaniem 1,8 GHz. Ma 14 cali, a więc spokojnie można włożyć go do torby czy do plecaka, ale ekran jest na tyle duży, że zapewnia wygodną pracę. Waży około dwóch kilogramów, a więc nie nadwyręża kręgosłupa. Cena w zależności od modelu od około 1900 zł.

Ze swojego doświadczenia, mogę polecić i Acery, i Asusy. Są solidnie wykonane, odporne na codzienne wstrząsy w trakcie przenoszenia, a do tego w dobrych cenach. Więcej na temat wysoko ocenianych laptopów na http://www.t-mobile-trendy.pl/testy,1,laptopy,132.html.

Dodaj komentarz