Dokujemy laptopa i słuchawki – sprzęt w domu i w biurze

Comment

O przemyśle i technologiach

Drugi tekst w temacie biurowego sprzętu komputerowego. Ostatnio w tekście „Sprzęt komputerowy do domu i do biura” pisałam o laptopie jako podstawie do tego o monitorze jako dobrej alternatywy przy dłuższym korzystaniu z komputera przy biurku. Ostatnim elementem były akcesoria do wprowadzania tekstu czyli klawiatura i mysz. Tym razem na warsztat bierzemy takie sprzęty: stacja dokująca do laptopa oraz sprzęt audio.

Stacja dokująca czyli laptop gotowy do drogi

Jeśli wasza praca to co najmniej kilka godzin pracy przy biurku, a następnie ruszacie w teren, miasto lub po prostu zabieracie laptopa na konferencję lub inny spotkanie na którym musicie mieć kompa to stacja dokująca jest dla was. Nie każda marka obsługuje i wykorzystuje stacje dokujące – to oznacza, że nie każdy laptop da się do takowej podłączyć. Zwykle chodzi o odpowiednie złącza na spocie komputera, który możemy po prostu podłączyć do takiej stacji kładąc go w odpowiednim miejscu. To samo jeśli chcemy wziąć laptopa pod pachę i udać się na spotkanie. Wówczas naciskamy lub zwalniamy blokadę i laptop można podnieść.

Dodatkowo taka stacja to rozszerzenie dla portów USB, dzięki czemu tych portów może być kilka więcej. Ładowarka jest na stałe wpięta do stacji, zatem w momencie kiedy laptop leży na stacji to stale się ładuje i będzie gotowy do działania jeśli zechcemy go ze sobą zabrać. To również wygoda jeśli chodzi o wszelkie inne kable. Wszystko jest wpięte do stacji więc odpinanie kabli specjalnie nas nie interesuje. Najwygodniejsze jest posiadanie monitora, który wpinanym do stacji. Po położeniu laptopa na stację obraz automatycznie pokazuje się na monitorze i na laptopie lub tylko na laptopie. Wszystko zależy od naszych preferencji i odpowiedniej konfiguracji.

Audio czyli co i gdzie słychać 🎧

Praca to zwykle telekonferencje lub inne połączenia telefoniczne za pośrednictwem oprogramowania audio-wideo. Bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem to dla niektórych tzw. „must have”. Wygoda bo nie urwiemy kabla, można wstać i chodzić wokół biurka czy korytarzem (od minimum 10 metrów dla Bloototh). Opcją jest tutaj stojak na słuchawki z możliwością ładowania. Czyli swojego rodzaju stacja dokująca tyle, że do słuchawek. Alternatywa to słuchawki na kablu. To również dobry wybór jednak tracimy mobilność na rzecz braku baterii.

Sporo jak informacji jak na jeden raz. Drugą cześć dla audio zostawiam sobie na trzeci tekst w temacie biurowo-domowego sprzętu komputerowego.

Źródło zdjęcia: google.pl

Dodaj komentarz