Downsizing czy skyactiv, czyli Mazda kontra reszta

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Auto

Obydwa terminy, downsizing oraz skyactiv, przewijają się przez różne publikacje motoryzacyjne i są częstym tematem do rozmów na forach. Dziś nieco przybliżę tematykę.

Downsizing- w tłumaczeniu zmniejszanie wymiaru rzeczy

Downsizing.

Źródło: http://moto.wp.pl.

W motoryzacji określenie odnosi się zmiany układu napędowego na mniejszy, zachowując te same parametry. Kupując samochód, kierujemy się w dużej mierze ekonomiką jazdy. Stąd downsizing stał się bardzo popularny w przeciągu kilku lat wśród producentów samochodów. Mały, ekonomiczny silnik, a zarazem lepsze osiągi. Zwiększona wydajność nie jest związana z wysileniem mechanicznym jednostki, a termodynamicznym, stąd nie musimy obawiać się o silnik, jak ma to miejsce w przypadku tuningu.

Skyactiv- Mazda idzie w innym kierunku

Skyactiv Mazda.

Źródło: http://motthegioi.vn.

Nie wszyscy producenci chcą iść tą samą drogą. Inne rozwiązanie, ekonomicznego, ekologicznego samochodu oferuje Mazda. Skyactiv to technologia, która odnosi się nie tylko do silnika, ale do każdej części samochodu, która wpływa na jego wydajność. Technologia skyactiv to całkowicie nowe podejście do samochodów. Modyfikacje w obszarze silnika, skrzyni biegów, podwozia i karoserii dają efekt w postaci ekonomicznego i wydajnego auta. Jak to wygląda w praktyce? Samochody w technologii skyactiv od Mazdy mniej palą, a co za tym idzie więcej zostaje w kieszeni. Kolejną zaletą jest mniejsza emisja spalin, a więc ekologia. Z opinii ekspertów wynika, że samochody wyprodukowane przez Mazdę mają lepszą dynamikę jazdy.

Więcej szczegółowych informacji o obydwóch technologiach znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz