Skazani na sukces zawodowy? – Geny czy ciężka praca?

Comment

O nauce
Sukces

Dlaczego jedni osiągają sukces zawodowy, a inni przez lata pracują na tym samym stanowisku i nic nie wskazuje na to, że coś się zmieni? Co ma wpływ na sukces? Czy każdy może stanąć na szczycie i spojrzeć w dół, widząc długą drogę za sobą i ludzi, dla których jest się drogowskazem? 

Sukces w genach zapisany?

Sukces zawodowy a geny.

Źródło: http://napidoktor.hu.

Sukces zawodowy od dawna stanowi przedmiot badań ekspertów z różnych dziedzin. Jednak bez względu na poszczególne stanowiska, co pomaga a co przeszkadza, by odnieść sukces zawodowy, jedno jest niezaprzeczalne, nasze samozaparcie. Każdy, kto wierzy i dąży, prędzej czy później wyjdzie po szczebelkach zawodowej drabiny. Nie oszukujmy się, ale kierowanie się wyłącznie stanowiskami naukowymi może zniechęcić i zaprzepaścić szansę na karierę. Wszystko jest w naszej głowie, czasem wystarczy iskra, a czasem konieczny płomień, by się odpalić i pójść do przodu. Według zwolenników genetycznej teorii sukcesu, rodzimy się geniuszami. Dlatego, jeśli masz trzydziestkę i brak miliona na koncie, to w myśl tej teorii, nie urodziłeś/aś się geniuszem. Sukces zawodowy nie będzie Ci dany. To tylko teoria:)

Wykuty ciężką pracą

Praca.

Źródło: http://nextstudy.ru.

Zupełnie inna teoria, genom przyznaje wyłącznie 1%, pozostałe to ciężka praca. Zwolennicy wytężonej pracy i niestrudzonego dążenia do celu, podają liczne przykłady osób, które nie urodziły się geniuszami, a za takich okrzyknął ich świat. Cel za celem, to droga, którą powinien dążyć każdy, kto chce osiągnąć sukces zawodowy.

Zaburzenia psychiczne pomagają?

Co ciekawe wg innych badaczy, osoby cierpiące na niektóre zaburzenia psychiczne, mają szansę osiągnąć duży sukces. Pomocny bywa maniakalny temperament, który wpływa na nieprzejmowanie się opiniami innych, dążenie do niezależności, pewność siebie i duże pokłady energii. To cechy, które sprzyjają sukcesowi.

Od siebie dodałabym wiarę w siebie i swoje możliwości.

Źródło głównego obrazka: http://genius.com.

Dodaj komentarz