Fotograf XXI wieku

Comment

O przemyśle i technologiach

Fotografia to jedno z najpopularniejszych hobby na świecie. Aparat fotograficzny ma praktycznie każdy i można by rzec, że każdy potrafi robić zdjęcia. Kilkanaście lat temu, sytuacja wyglądała zgoła inaczej. By zostać profesjonalnym fotografem należało przeczytać kilka książek, skończyć studia fotograficzne lub „napstrykać” kilkaset tysięcy zdjęć. Najlepsi mogli pochwalić się nie tylko imponującym portfolio ale także dużą wiedzą.

Dzisiaj każdy może zostać dobrym fotografem i nie musi kończyć szkoły z wyróżnieniem. Najważniejsza jest pasja, chęci i determinacja. Dzięki temu, że żyjemy w czasach komputeryzacji i mamy stały dostęp do internetu, wiedza na temat fotografii jest na wyciągnięcie ręki.

Zaczynamy od poszukiwań dobrego sprzętu z czym nie powinno być większego problemu. Rozwój techniki pozwala na zakup bardzo dobrej lustrzanki za stosunkowo niewielkie pieniądze. Kolejnym krokiem jest zdobycie teoretycznej wiedzy, którą można sprawdzać w praktyce, tj. z aparatem w dłoni. Zgodnie z opinią profesjonalnych fotografów, najlepszą będzie metoda prób i błędów. Doszkalamy się na forach, czytamy popularne blogi lub zapisujemy się na sprawdzone kursy fotograficzne. Niezwykle popularne stały się także porady fotograficzne online. To znacznie ułatwia i przyspiesza proces edukacji. Coraz więcej fotografów chwali się, że pierwsze kroki w świecie fotografii stawiali sami, bez zaplecza profesorów i wyższych uczelni. Odwiedzając wernisaże, oglądając ich prace, przekonujemy się, że można i przede wszystkim, że warto.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz