Jaka praca dodatkowa, czyli pomysły na dodatkową gotówkę

Comment

Libtech O rynku pracy
Praca

Dodatkowa gotówka zawsze mile widziana, bo któż z nas ma dziś za dużo? W internecie często można spotkać ogłoszenia dodatkowej pracy. Co wybrać i jak nie dać nabić się w butelkę?

Praca dodatkowa w domu

Praca dodatkowa.

Źródło: zdrowymokiem.pl.

Jednym z pomysłów jest praca na komputerze: przepisywanie nagrań, tekstów, pisanie krótkich tekstów, artykułów, tworzenie stron www, pozycjonowanie, obróbka zdjęć. Praca dodatkowa zależy od posiadanych umiejętności. Być może mamy jakiś skończony przydatny kurs, który można wykorzystać w pracy dodatkowej? W domu można zaoferować opiekę  nad dziećmi oraz zwierzakami, pod warunkiem, że mamy ku temu warunki i lubimy zajmować się dziećmi bądź zwierzakami. Innym pomysłem na pracę w domu jest gotowanie- przygotowanie imprezy w domu, a następnie katering do klienta. A może jesteś dobry/a w matematyce, fizyce, chemii czy biegle mówisz w jakimś języku? Dobrze płatna dodatkowa praca to korepetycje. 

Poza domem

Hydraulik.

Źródło: bankier.pl.

Tu możliwości są praktycznie nieograniczone, więc ciężko wymieniać konkretne zajęcia, ale możesz robić wszystko co potrafisz i chcesz bądź lubisz. Może jesteś dobrym kierowcą, pomyśl o zaoferowaniu usług związanych z przewozem osób. Inną opcją wszelkiego rodzaju naprawy, gdy jesteś złotą rączką. A może jesteś dobrym stylistą, wizażystą? Pora wykorzystać te umiejętności!:) Omijaj oferty: typu 100 zł za godzinę pracy, klikanie w reklamy, płatne ankiety. Na tym nie zarobisz, a tylko się nadenerwujesz!

Możesz pomyśleć o podniesieniu swoich kwalifikacji, poprzez szybki kurs, by dodatkowa praca była lepiej płatna.

Źródło głównego obrazka: vilamulher.com.br.

Dodaj komentarz