Jestem w ciąży, szukam pracy! – Uczciwość czy wyrachowanie?

Comment

Libtech O rynku pracy
Ciąża

Na szczęście nie byłam i nie jestem w takiej sytuacji, natomiast dotknęłam ostatnio tematu i zaczęłam bliżej mu się przyglądać. Nieco poszperałam w sieci, poczytałam zrozpaczone posty młodych kobiet i wyrachowane opinie innych na temat: szukam pracy w ciąży. Jak się zachować? Czy w ogóle mamy moralne prawo do oceny kobiety w ciąży, która pisze: szukam pracy, by mieć zasiłek?

Szukam pracy w ciąży- ktoś mnie zatrudni?

Praca.

Źródło: http://mport.ua/

Bądźmy szczerzy nie żyjemy w kraju mlekiem i miodem płynącym, choć politycy zapewniają, że żyje nam się coraz lepiej! Pracodawcy też zaciskają pasa i zatrudniając pracownika, liczą, że będzie w pełni dyspozycyjny, szkolą go i inwestują w niego. Niewielu niestety zatrudni kobietę w ciąży, która za kilka miesięcy odejdzie z pracy. Wiele kobiet wypowiadając się na forach, opowiada o swoich mało przyjemnych doświadczeniach, gdy na rozmowie wspomniały o ciąży.

Chcę świadczeń!

’Liczą się pieniądze tylko i wyłącznie, chorobowe i zasiłek’- to postawa której absolutnie nie popieram! Praca w ciąży jak najbardziej, ale jeśli przyświecają jej wyłącznie takie przesłanki, to nie wróżę nic dobrego na przyszłość. Takie działanie może mieć swoje konsekwencje. Pracodawca jeśli poczuje się wykorzystany i oszukany może wnieść do sądu wniosek o unieważnienie umowy o pracę! Konsekwencje będą bolesne!

Chcę pracować w ciąży!

Szukam pracy w ciąży.

Źródło: http://www.regiopraca.pl/

Zdarza się jednak, że kobieta traci pracę, zachodzi w ciążę i szuka następnej, chce pracować, nie chce pozostawać na zwolnieniu lekarskim! Co wówczas zrobić? Poinformować pracodawcę o ciąży? To kwestia bardzo indywidualna. Myślę, że szczera rozmowa z pracodawcą może odnieść pozytywny skutek. Zanim jednak powiesz o ciąży, przedstaw swoje doświadczenie, pokaż, że Ci zależy, że chcesz i możesz pracować. Szczerość popłaca, szczególnie jeśli szukasz zatrudnienia na dłużej.

Źródło głównego obrazka: http://czyliwiesz.pl.

 

Dodaj komentarz