Klej do lustra – jak je przykleić?

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Łazienka

Kilka dni temu, tuż po remoncie łazienki i montażu lustra, pękło, wzdłuż kinkietu. Najprawdopodobniej remontujący zbyt mocno dokręcił kinkiet do lustra… a w zasadzie to tylko moje przypuszczenia. Przywieszone jest na hakach i irytuje mnie to, że się rusza, przy czyszczeniu. Lepiej zainwestować w dobry mocny klej do lustra.

Wnęka na lustro najlepszym rozwiązaniem

Lustro we wnęce

Źródło: http://inspiracje-budowlane.eskatt.pl/

Już na początkowym etapie remontu najlepiej kupić lustra/lustro i rozplanować ich położenie przed glazurą. Najprościej jest zamontować lustro we wnęce. Można to zrobić samodzielnie, wystarczy mocny klej do lustra. Ja nie pomyślałam, a raczej ekipa remontowa nie podsunęła mi takiego pomysłu. Jak zwykle mądry Polak po szkodzie;/ Oczywiście można przykręcić lustro, jednak konieczne jest wywiercenie dwóch dokładnie dopasowanych otworów, co wcale nie jest łatwe, gdy na ścianie są płytki. Najlepszym rozwiązaniem jest przyklejenie lustra.

Mocny klej do lustra- rodzaje

Lustro łazienkowe

Źródło: http://budujesz.info

W sklepach dostępne są różne rodzaje klejów, które świetnie sprawdzają się przy montażu luster, nie tylko w łazience, ale i przedpokoju czy sypialni. Odporne na wilgoć są kleje z silikonem naturalnym, rozpuszczalnikowe, hybrydowe. Dobry klej do lustra cechuje wytrzymałość, silny chwyt początkowy, odpowiednia konsystencja. Zaletą dobrego kleju jest to, że nie uszkadza powierzchni srebrzonej na spodzie lustra.  

Nim wybierzemy klej do lustra

Sprawdź czy nadaje się do klejenia ciężkich przedmiotów, jest odporny na wszelkiego rodzaju wibracje, wstrząsy, uderzenia, czy jest odporny na wilgoć. Więcej informacji na temat mocnego kleju do lustra znajdziesz tutaj.

Źródło głównego obrazka: http://www.wnetrzarium.pl.

Dodaj komentarz