Gaz ziemny jest tanim paliwem grzewczym w Polsce, niestety nie wszystkie gospodarstwa domowe mogą pozwolić sobie na instalację, ze względu na duże koszty doprowadzenia jej do domu. Alternatywą jest gaz płynny, czyli propan butan, który określa się mianem LPG.
Wygoda i niska cena
Główną zaletą ogrzewania domów jak i pomieszczeń firmowych gazem płynnym, jest przede wszystkim wygoda i możliwość instalacji wszędzie tam, gdzie inne rozwiązania nie są możliwe. Wygoda jest tu dość szeroko rozumiana. Po pierwsze instalacja daje nam nie tylko ciepło w domu i ciepłą wodę, ale i gaz w kuchence. Zbiornik z gazem jest na tyle duży, że wystarcza zazwyczaj na minimum kilka miesięcy. Nie musimy się martwić o częste dostawy, regulację sterowników czy dokładanie do pieca. Po kolejne z łatwością ustawimy temperaturę w ciągu dnia i nocy. Dzięki czemu obniżamy koszty. Ponadto, butan cechuje wysoka wartość opałowa, np. w porównaniu z drewnem czy węglem.
Bezpieczeństwo i ekologia
Gaz płynny to paliwo bardzo ekologiczne, z którym konkurować może jedynie gaz ziemny. Dlatego jeśli chcemy cieszyć się świeżym powietrzem, to należy zainwestować w ogrzewanie tego typu. Często padają pytania o bezpieczeństwo ogrzewania domu gazem oraz zbiorników. Decydując się na tę formę ogrzewania, wybieraj sprawdzone firmy, a wykonana instalacja będzie bezpieczna dla Twojego otoczenia. Zbiorniki są zabezpieczane na kilka sposobów, dlatego nie ma obaw. Jedynym warunkiem jest poprawne wykonanie instalacji, zgodne z obowiązującym w Polsce prawem, a i późniejsze napełnianie ich gazem, który pochodzi ze sprawdzonego źródła.
LPG świetnie się sprawdza i realnie pozwala oszczędzać na ogrzewaniu. Poza tym jedna instalacja daje ogrzewanie, ciepłą wodę oraz gaz w kuchence.