Telewizor LED – najlepszy?

Comment

O przemyśle i technologiach

Telewizor plazmowy, LCD czy może LED’owy? Który wybrać? Pozwólcie, że dzisiaj podzielę się z wami swoją wiedzą na temat telewizorów LED’owych. Dlaczego właśnie te ;)?

Telewizor LED występuje w dwóch formach:

  • Edge LED – czyli mniej kosztowna opcja podświetlania ekranu. Diody LED znajdują się na obrzeżach telewizora co oznacza, że matryca nie będzie równomiernie podświetlona. Jest to oczywiście widoczne jedynie dla wprawnego oka profesjonalisty, który jest 'zatopiony’ w tej branży ;).
  • Full LED – zdecydowanie droższa opcja podświetlania ekranu i jak wskazuje sama nazwa, ledowe diody są umieszczane na całej powierzchni wyświetlacza. Dzięki temu zabiegowi, matryca jest równomiernie podświetlona. Jest to duży plus ale jednocześnie i… minus! Im więcej diod tym większe zużycie prądu ;).

Te telewizory zostały stworzone z myślą o widzach, którym zależy na bardzo cienkim urządzeniu, które jednocześnie pobiera bardzo mało prądu. Nie pogardzą nimi fani kina i konsoli! Okay, w takim razie podsumowanie.

Zobacz również: Full HD czy 4K – jaki telewizor wybrać?

Główne zalety telewizorów LED

  1. widoczne 'gołym okiem’ piękne i żywe kolory, które mają bardzo dobre odzwierciedlenie,
  2. idealna (dosłownie!), najwyższa wartość współczynnika kontrastu,
  3. najbardziej ekonomiczne telewizory na rynku, dzięki najmniejszemu zużyciu prądu,
  4. cieniutkie – nie ma porównania do standardowych telewizorów LCD!

Czy telewizory LED’owe mają wady?

Niestety tak – jest jedna ;). W związku z tym, że za jakość się płaci, nie należą do najtańszych. Warto jednak pamiętać, że telewizor kupujemy raz na 10 – 20 lat ;).

 

Źródło zdjęć: redcoon.pl

Dodaj komentarz