Jakie opinie zbiera na swój temat na forum Ford Transit – kultowy dostawczak

Comment

O nauce
ford transit

Ford Motor Company istnieje na rynku od 1903 roku. W tym czasie fabrykę opuściło szereg cieszących się sporym uznaniem modeli, zarówno wśród aut osobowych, rodzinnych for, jak i dostawczych. Dzisiaj przyjrzymy się tej ostatniej grupie i sprawdzimy, jakie opinie wśród użytkowników zbiera na forum Ford Transit.

Wielozadaniowy dostawczak

Słysząc zwrot „auto dostawcze” czy „dostawczak” przed oczyma rzadko kiedy staje nam pojazd, który jednocześnie byłby stylowy, praktyczny i wygodny. Jednak Ford wypuszczając Transita, udowadnia, że stworzenie takiego samochodu jest jak najbardziej możliwe. Na pierwszy plan wysuwa się komfort jazdy. Zapewniają go dwa elementy: sporo miejsca w części osobowej oraz bezproblemowy dostęp do ważnych akcesoriów pochowanych w licznych schowkach. Producent zadbał też o praktyczną stronę wozu. Świadczą o tym liczne udogodnienia jak, chociażby:

  • oświetlenie wnętrza pojazdu;
  • przesuwane drzwi boczne, dwuskrzydłowe drzwi tylne oraz szeroki stopień – ułatwiające załadunek, jak i rozładowanie;
  • system doświetlający zakręty – co pozwala na bezpieczne kontynuowanie podróży nocą;
  • specjalne uchwyty mocujące – tym sposobem przewożony sprzęt nie ma szans ulec zniszczeniu, nawet gdy kierowca ma do pokonania sporo kilometrów.

Dostawczak ten posiada też liczne systemy wspomagające bezpieczeństwo na drodze, wśród których nie brakuje inteligentnych technologii typu rozpoznawanie znaków drogowych czy różnego rodzaju czujniki.

Dzięki swojej przemyślanej konstrukcji auto nadaje się nie tylko do przewozu towarów – także tych wielkogabarytowych. Może posłużyć również, jako wygodny bus czy niezwykle praktyczny van. Można nim wyjechać na wakacje z całą rodziną czy nawet dość liczną grupą znajomych. Warto przy tym nadmienić, że pierwsza generacja na obszarze Niemiec wykorzystywana była, jako wozy strażackie, radiowozy czy karetki pogotowia.

Jakie zbiera opinie na forum Ford Transit?

Użytkownicy tego niezwykle praktycznego i wygodnego auta są dość mocno podzieleni, o czym możemy się przekonać, wchodząc chociażby na tę stronę: https://forum.karawaning.pl/topic/11161-ford-transit/  . W zdecydowanej liczbie przeważają jednak pozytywne komentarze. Użytkownicy chwalą auto za solidne wykonanie i wytrzymałość. Na korzyść tego modelu przemawia również jego niezawodność. Niektórzy z posiadaczy wskazują na usterki, jakie zdarzają się temu modelowi, jednocześnie zaznaczając, że koszta naprawy nie są zbyt kłopotliwe dla portfela. Dobre opinie na forum Ford Transit zbiera również, jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa. W tym celu producent wyposażył go m.in. w system zapobiegający wywróceniu załadowanego w pełni pojazdu.

Wiosna to czas, kiedy wielu kierowców decyduje się na wymianę auta. Robią to głównie w trosce o bezpieczne podróże majowe czy wakacyjne z rodziną. Jeżeli i Ty Czytelniku poszukujesz wielozadaniowego modelu, który pozwoli na transport sprzętu turystycznego czy rekreacyjnego na dalsze odległości i bezpieczny przewóz osób, to Ford Transit powinien spełnić Twoje oczekiwania. Tym bardziej że nie należy on do zbyt drogich, a o części zamienne również można być spokojnym.

Dodaj komentarz