Oryginalna restauracja przyciąga klientów

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Restauracja norweska

Wielu z nas marzy o własnej restauracji czy urokliwej knajpce. Każdy, kogo gotowanie dla innych odpręża, dodaje energii i chęci do działania, w myślach rozwija marzenia o własnym biznesie. Ja mam podobnie, też marzy mi się smaczna polska restauracja. Na początek niewielka. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że talent do gotowania to nie wszystko, by osiągnąć sukces w branży gastronomicznej. Własna restauracja to duża inwestycja, a konkurencja stawia poprzeczkę wysoko. Kiedyś popularnością cieszyły się restauracje włoskie, azjatyckie czy gruzińskie. Nadal mają one swoich stałych klientów. Jednak nowym restauracjom oferującym tego typu kuchnię, trudno jest rywalizować z uznanym na rynku lokalem.

Źródło: kuchnialidla.pl

Mała restauracja- koszt

Inwestycja w restaurację jest ryzykowna, jednak kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Dlatego z ciekawości postanowiłam zająć się również tym tematem. Na początek kilka spostrzeżeń, a w przyszłości z pewnością rozwinę wątek.

Mała restauracja jest w zasięgu ręki tych, którzy posiadają min 30 tys złotych na początek. Wszystko zależy od tego czy zamierzamy kupić czy wynająć lokal. Jak pokazują statystyki więcej plajtuje restauracji wynajmowanych, więc lepiej zainwestować w niewielki lokal. W koszt należy wliczyć remont oraz przystosowanie lokalu do prowadzenia restauracji. Ok 30% planowanego budżetu pochłonie wyposażenie restauracji. Dobrze wyposażona, nowoczesna i funkcjonalna kuchnia oraz oryginalnie zaprojektowane wnętrze przybliżają do sukcesu.

Postaw na specjalizację

Znana restauratorka co rusz powtarza, że knajpa nie odniesie sukcesu jeśli w karcie jest do wyboru 200 dań. Przy takiej ilości nie da się fizycznie robić świeżych i smacznych dań. Specjalizacja to jest to, na co powinien postawić każdy, kto myśli o własnej restauracji bądź jeśli nie wiesz w jaki sposób przyciągnąć klientów, to zmień kartę. Kilka dań wystarczy. Gotuj to co potrafisz, jeśli jesteś najlepszy w polskiej tradycyjnej kuchni, to nie odchodź od niej! Świetnym pomysłem jest restauracja serwująca dania kuchni skandynawskiej, np. specjalizująca się w pierogach czy daniach z jagnięciny. Kolejnym przykładem może być kuchnia rosyjska czy niemiecka. Zbadaj rynek i sprawdź czego w okolicy brakuje.

Polacy coraz więcej podróżują, dlatego chętnie chodzą do restauracji, które serwują smaki z różnych zakątków świata.

Dodaj komentarz