Połączenie najlepszych cech – idealny samochód rodzinny

Comment

O przemyśle i technologiach
Pierwsze auto

Samochód, który będzie miał za zadanie przewozić rodzinę z punktu A do B, musi spełniać wiele rozmaitych cech. Wbrew pozorom zaprojektowanie takiego pojazdu nie jest wcale takie proste. Jednak niektórym producentom wciąż tak sztuka się udaje, ponieważ doskonale rozumieją potrzeby rynku.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Z perspektywy ostatnich dwóch dekad bardzo łatwo dostrzec, jak zmieniały się oczekiwania kupujących nowe samochody. W latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku uwagę wszystkich przyciągały jedne z pierwszych testów zderzeniowych przeprowadzanych przez organizację Euro NCAP. Po obejrzeniu tych nagrań dużo łatwiej było ludziom zrozumieć, co dzieje się z samochodem, a także z osobami znajdującymi się w jego wnętrzu w momencie zderzenia z przeszkodą. Różnice w wynikach, jakie osiągały pojazdy różnych marek, dawały wiele do myślenia osobom, które nosiły się z zamiarem zakupu bezpiecznego samochodu rodzinnego http://www.skoda-auto.pl/modele/poznaj-modele-skoda. Dziś, kiedy auta reprezentują o wiele bardziej zbliżony poziom, nadal istnieją marki, które wyprzedzają konkurentów. Postępy, jakie w dziedzinie bezpieczeństwa poczyniła np. czeska Skoda powinny być stawiane za wzór. Dziś w ofercie tego producenta każdy z modeli noszących miano rodzinnego wyposażony jest w szereg systemów, które mają nie tylko zadziałać w momencie kontaktu z przeszkodą, ale i za wszelką ceną próbować nie dopuścić do zaistnienia takiego zdarzenia na drodze. Większość z nich znajduje się na liście wyposażenia standardowego, co jest wyjątkowo rozsądnym posunięciem.

Skuteczność w krytycznych momentach

Auto nowe kontra używane

Odpowiedzialny kierowca, który przestrzega przepisów kodeksu ruchu drogowego, nie jest w stanie przewidzieć pewnych groźnych sytuacji, do których często przyczyniają się inni, mniej uważni użytkownicy szos. Skutkiem tego może okazać się, że przyjdzie mu wykonać „test łosia” w rzeczywistych warunkach. W samochodach starszej generacji nagłe ominięcie przeszkody niejednokrotnie prowadziło do dachowania. Często skutki takiego wypadku były tragiczne, ponieważ następował moment, w którym już nikt nie miał kontroli nad tym, gdzie zatrzyma się pojazd. Na szczęście do samochodów osobowych zaadaptowano innowacyjny system ESP, który ma zadanie utrzymać żądany tor jazdy. Wspólny wyjazd z rodziną np. na narty w góry z pewnością będzie należał do udanych, kiedy wybierzemy się tam samochodem wyposażonym w napęd 4×4. Plusy tego rozwiązania można docenić na mniej przyczepnej nawierzchni, chociażby tej pokrytej śniegiem. Tam, gdzie inne auta zatrzymają się na dobre, Skoda napędzana na obie osie wdrapie się bez żadnego trudu. W codziennym użytkowaniu auta na polskich drogach po deszczu, przekonamy się, że rozwiązanie to trafiło do osobówek, by faktycznie zwiększyć nasze bezpieczeństwo.

Kiedy podróżujemy ze swoją rodziną, wtedy dalecy jesteśmy od jakichkolwiek wygłupów za kółkiem. Tworząc z autem zgrany duet, naszym celem jest dowiezienie pasażerów do wyznaczonego celu. Za kierownicą Skody zadanie to będzie jeszcze prostsze niż dotychczas.

Dodaj komentarz