Praca zagranicą bez znajomości języka

Comment

Libtech O rynku pracy

Praca zagranicą wciąż jest dla Polaków kusząca. Chętnie wyjeżdżają zarówno osoby młode, które dopiero co ukończyły szkołę jak i starsze, mające ustabilizowaną sytuację życiową. Dla niektórych jest to jedyna szansa na zarobienie pieniędzy, by utrzymać rodzinę, spłacić kredyty czy po prostu zwyczajnie żyć. Przez ostatnie lata najpopularniejszym celem podróży zarobkowych były Niemcy, Holandia oraz Wielka Brytania. W ostatnim czasie dołączają do nich kraje skandynawskie, szczególnie Norwegia.

Źródło: fnp.de

Planujesz wyjazd, ucz się języka

Znajomość języka przekłada sie na możliwości znalezienia lepszego zatrudnienia. Jeśli planujesz wyjechać czy to tymczasowo czy też na dłużej, zacznij się uczyć. Łatwiej i szybciej odnajdziesz się w nowym miejscu. Inaczej będą Cię również postrzegać potencjalni pracodawcy. Rzecz jasna w kilka tygodni trudno jest opanować biegle język, dlatego poznaj choć jego podstawy. Zainwestuj w kurs językowy, pracując zagranicą. A codzienny kontakt sprawi, że szybko opanujesz język.

A gdy nie ma czasu na naukę…na jaką pracę możesz liczyć?

Nie każda praca wymaga znajomości języka obcego, zwłaszcza gdy naszym przełożonym będzie Polak, a często tak się zdarza. Jeśli szukasz pracy, bez znajomości języka, to przejrzyj oferty pracy w sortowniach, na produkcjach, przy zbiorach, w przetwórniach, magazynach, przy montażu. To najpopularniejsze oferty pracy, które nie wymagają od nas znajomości języka obcego. Jeśli decydujesz się na wyjazd zagranicę do pracy, a nie znasz języka, to wybieraj jedynie sprawdzone agencje pośrednictwa pracy. Popytaj znajomych, przejrzyj fora internetowe by wyjazd był bezpieczny.

Dodaj komentarz