Przewaga kotłów kondensacyjnych?

Comment

O przemyśle i technologiach

Wybór kotła do domu wydaje się banalnie prosty. Na rynku jest wiele rodzai kotłów jednak to kotły kondensacyjne biją rekordy popularności. Czy warto iść za tłumem? Co takie mają w sobie kotły kondensacyjne, że stały się tak popularne? Zapraszam do lektury.

Zacznijmy od tego czym jest technika kondensacji. Kotły kondensacyjne odzyskują dodatkowe ciepło. W przypadku zwykłych, tradycyjnych kotłów ciepło to ucieka przez komin i nie ma możliwości odzyskania go. To jest właśnie główna zaleta i przewaga kotłów kondensacyjnych na tradycyjnymi. Dzięki tej technice uzyskujemy niższe koszty ogrzewania przy maksymalnej wydajności, a przecież o to chodzi. To jednak nie wszystko. Jakie są inne zalety kotłów kondensacyjnych?

  • Jak wyżej wspomniałam, nadwyżka ciepła. Ze 100% energii można otrzymać nawet 107% ciepła.
  • Bezpieczeństwo eksploatacji. Kotły kondensacyjne są zamknięte!
  • Samodzielne dostosowanie kotła do warunków zewnętrznych.
  • Oszczędność miejsca. Kotły kondensacyjne są dużo mniejsze od klasycznych kotłów.
  • Cicha praca to kolejna zaleta kotłów dzięki czemu można je umieścić nawet w małej łazience bez obawy o przestrzeń i „wycie”.

Jeszcze inną zaletą kotłów kondensacyjnych jest ich design. Możemy zapomnieć o brzydkich, wielkich, szarych kotłach, które psują estetykę łazienki. Piec gazowy kondensacyjny może być nie tylko wydajny i oszczędny ale także ładny. Zachęcam do sprawdzenia ofert w sieci. Na rynku jest wiele różnych, sprawdzonych firm. Jedną z najlepszych i jednocześnie najstarszych na rynku jest firma Junkers.

Źródło zdjęć: google.com

Dodaj komentarz